Najmanje 14 osoba u sredu je poginulo i 35 je ranjeno u napadu na džamiju na severozapadu Pakistana, rekli su pakistanski zvaničnici.

Džamija u selu u okrugu Dir, u pograničnoj oblasti sa Avganistanom, bila je puna vernika u vreme napada.

Lokalni zvaničnik Bahadur Kan rekao je za Rojters da su napadači prvo bacili granate na džamiju a zatim zapucali na vernike iz automatskih pušaka.

Šef policije okrugra Dir Fida Hasan Šah rekao je da je 14 osoba poginulo i 35 ranjeno u napadu, ali da bi broj žrtava mogao biti veći.

Na severozapadu Pakistana deluju islamistički ekstremisti, a uporište su u tom delu zemlje, duž granice sa Avganistanom, našli i talibanski borci.

Pakistanska vojska je prošlog meseca pokrenula ofanzivu u Badžauru, plemenskoj oblasti koja je postala uporište Al Kiade i talibana.
Vojska je saopštila da je u toj operaciji poginulo 600 ekstremista.

(Beta)