• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Vlada Malte još uvek nije donela konačnu odluku o SRPSKOJ DECI

Izvor mondo.rs Izvor rts

Nakon što je RTS objavio da će 22 deteta srpskih državljana na Malti, kojima je pretio progon, ostati na ostrvu, usledio je nov obrt - Vlada Malte još još nije donela konačnu odluku.

Očekuje se da će Vlada na Malti uskoro saopštiti zvanični stav o sudbini 22 dece koja nisu iz zemalja EU, a koja ne ispunjavaju zakonski uslov za dobijanje boravišne dozvole, jer njihovi roditelji ne zarađuju dovoljno.

Izvori RTS-a su javili da je premijer Malte održao jutros hitan sastanak sa ministrima koji su uključeni u rešavanje ovog problema i da je doneta odluka o izuzeću.

Možda će vas zanimati

Premijeru Malte bila je predata peticija za ostanak dece. Peticiju je za manje od 24 sata potpisalo 3.000 ljudi, među njima i brojne poznate ličnosti, malteški nadbiskup.

Podršku roditeljima iz Srbije pružila je i bivša predsednica Malte Mari-Luiz Koleiro Preka, koja je rekla da je zgrožena zbog tretmana malteške administracije prema nedomicilnoj zajednici.

Prema malteškim zakonima, porodice koje potiču iz trećih zemalja (države koje su izvan EU), moraju da zarađuju najmanje 19.000 evra godišnje, plus 3.800 evra za svako dete. Ova suma ne uključuje bonuse ili prekovremeni rad.

PROČITAJTE I OVO

Tagovi

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Milan

Ne znam sta je nenormalno u tome da postoje ovakvi zakoni? To ima u celoj EU. Ako nemas odredjene prihode, ne moze ni odrasla osoba koja radi dobiti boravisnu dozvolu a ne jos da vuce dete na racun drzave. Takodje u Nemackoj i Austriji izvoli poloziti prvo jezik pa tek onda mozes dobiti boravisnu dozvolu. Svako stiti svoju zemlju i u tome ne vidim nista cudno. Samo se ljudi drze zakona i nece nikog na svojoj grbaci. Moji su preko i prvo su morali ispuniti kvadraturu, pa platu i jezik. Da je nesto od toga falilo prva dozvola se dobija na godinu dana a posle toga bi mogli napustiti zemlju i sasvim normalna stvar.

Ivan

@Milan tako je!

special image