Potomoci Indijanaca iz plemena Sijuks, smatraju ovu planinu, na kojoj su lica predsednika Džordža Vašingtona, Tomasa Džefersona, Teodora Ruzvelta i Abrahama Linkolna, "velikim nepoštovanjem prema njima" i da zato njihovi likovi moraju da bude uklonjeni.
Navedene smatraju odgovornim za progon Indijanaca i nazivaju ih svojim mučiteljima.
Mnogi podržavaju ovu ideju, ali izražavaju bojazan da bi uklanjanje "Planine predsednika" moglo dodatno da ugrozi prirodu.
Potomci Indijanaca pozivaju se na sporazum iz 1868. godine, prema kojem su domoroci i naseljenici sklopili sporazum prema kojem se Crne planine smatraju sastavnim delom rezervata Sijuksa, odnosno njihovom teritorijom. Ali, kada je zlato pronađeno na tom području, ovaj sporazum je potpuno zaboravljen.
Odmah su počela iskopavanja, a američka vojska pomogla je u iseljevanju domorodačkog stanovništa tokom 1870. godine. Šest godina kasnije počeo je rat Sijuksa i Amerikanaca oko vlasništva nad tom teritorijom. Amerikanci su potom konfiskovali to područje.
Pola veka kasnije ovaj ogromni spomenik je završen, a godišnje ga poseti više od dva miliona turista. na sajtu ove trističke atrakcije navodi se da je reč o "simbolu slobode i nade za sve ljude".
Sa Bolombojem je druga priča! Vojnik Zvezde se vratio, a jedan važan detalj može da "pogura" tim do plej-ofa
Jovanović spasao Partizan: Odbranio penal, "zaključao" gol i sačuvao tri boda za kraj godine!
Partizan je u problemu, a postoji samo jedno rešenje: Prvi ispit je pao, vreme je za popravni!
Prvo oglašavanje Čede Jovanovića o razvodu: "Nešto se čoveku desi što ne može da sanja, ja sam to doživeo "
Ovo je trudna verenica ubijenog Nikole iz Kaluđerice: Napadači pucali kroz prozor, čula se vriska i škripa guma