S obzirom na to da, kako tvrdi ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitri Kuleba, Rusija nije odgovorila na zvaničan zahtev da objasne zbog čega je sve veći broj njihovih vojnika na granicama, rekao je da je sledeći korak da zahtevaju sastanak u naredih 48 sati kako bi se otkrili planovi Rusije.
Ukrajinci su poslali ovaj zahtev putem Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OSCE), a prema "Bečkom Dokumentu", gde je potpisana i Rusija, članovi OSCE mogu da traže informacije o vojnim aktivnostima drugih zemalja članica.
"Ukoliko je Rusija iskrena u svojim tvrdnjama da su sve bezbednosne informacije vidljive u OSCE koaliciji, onda mora da ispuni svoj deo u vezi sa vojnom transparentnošću kako bi se smirile tenzije i učvrstila bezbednost za sve", rekao je Kuleba.
S druge strane, Rusija je negirala da ima planove da upadne u Ukrajinu uprkos više od 100.000 vojnika na ukrajinskim granicama. Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski je takođe kritikovao izazvanu paniku nakon tvrdnji Zapada o invaziji, i dodao da do sada nije video nijedan dokaz da Rusija planira invaziju u narednim danima
(Mondo/BBC)
Zvezda u 107. minutu pobedila za 80. rođendan: Mirko Ivanić još jednom spasao Milojevićev tim
Softver izbacio Zvezdu iz Top10 Evrolige prvi put u sezoni: Sada Partizan ima veće šanse za plej-of
Vučić o "zvučnom topu": Neko mora da odgovara za širenje laži
Šta je zvučni top i koje su posledice po zdravlje ljudi: Demantovana upotreba u Srbiji
MUP objavio fotografije anti-dron puške: "Najoštrije demantujemo da je zvučni top korišćen"