• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PROKLETO OSTRVO KRIJE TAJNU UBISTVA! Eleonorino telo bilo RASKOMADANO i spaljeno, a muža MILIONERA nikad nisu pronašli!

Autor Jana Desovski

Atol Palmira je rajsko ostrvo za koje mnogi ljudi širom sveta možda nikada nisu čuli, a tamo se dogodilo i jedno užasno ubistvo!

 Ubistvo na misterioznom ostrvu Izvor: Youtube/As Told By Theolyn /Screenshot

Negde između Australije i zapadne obale Amerike, usred Tihog okeana, leži nenaseljeno ostrvo, dom skrivenog gusarskog blaga i jednog od najintrigantnijih slučajeva ubistva u poslednjih 50 godina.

Atol Palmira, takođe poznat kao ostrvo Palmira, okružen je kristalno čistim plavim vodama i izgleda kao da je u obliku potkovice. Udaljen je oko 500 milja od najbliže zemlje, Kiribatija, ali je u velikoj meri odsečen od čovečanstva. Ostrvo nema stalno stanovništvo, ali je dom zvaničnika američke vlade i nekih turista.

U njemu se nalaze najveća zaštićena morska područja na svetu i postala je središte za ključna istraživanja ekoloških i klimatskih promena, sa više od 150 vrsta korala, 400 vrsta riba i delfina i velikom populacijom ajkula. 

Tajno gusarsko zlato

Tokom godina, Atol je ostao miran i nenaseljen, bez mnogo mogućnosti, osim za ronjenje i istraživanje raja. Prema legendi o Atolu, možda je čak i blago zakopano na njegovoj zemlji. Davne 1816. godine, gusarski brod Esperanza srušio se na zapadne grebene i preživeli su zakopali bogatstvo zlata i srebra u polugama. Do danas ništa nije pronađeno, ali ostaje zanimljivo za lovce na blago vekovima kasnije.

Invazija pacova

Tokom Drugog svetskog rata, Atol je korišćen kao stanica za dopunu goriva za američku vojsku i tamo je bilo stacionirano oko 6.000 ljudi. Muškarci su izgradili piste za avione, sravnili domaće šume i takođe ostavili otpad i vojno oružje razbacano po ostrvu.

Kao rezultat dolaska muškaraca na Atol je uništenje ekosistemna, jer su sa sobom doneli i pacove koji su oteli ekosistem. Međutim, štetočina je konačno iskorenjena sa Atola 2011. zahvaljujući radu koji su preduzeli naučnici iz celog sveta.

Ubistvo koje je šokiralo svet

Najšokantniji incident u istoriji ostrva bilo je ubistvo, koje se dogodilo 1974. godine nakon što se par koji je želeo da putuje oko sveta našao na ostrvu. Malkolm i Eleonor Grejem su bili milioneri koji su isplovili na svojoj jahti od 11 metara zvanoj 'Morski vetar' i planirali su da ostanu na Palmiri otprilike godinu dana pre nego što nastave putovanje.

Njihovi prijatelji su se zabrinuli za par nakon što su izgubili kontakt sa njima nekoliko meseci nakon što su napustili Ameriku i prijavili ih kao nestale. Istražitelji su otišli ​​na ostrvo, ali ništa nije pronađeno, a slučaj je ostao misterija sve dok "Morski vetar" nije uplovio u Honolulu sa Duaneom Vokerom i njegovom devojkom Stefani Sterns, ali na jahti nisu bili Malkolm i Eleonor.

Ubistvo na ostrvu
Izvor: Youtube/The FBI Files

Njih dvoje su uhapšeni zbog krađe jahte, ali je istina o Malkolmu i Eleonor izašla na videlo tek šest godina kasnije. Južnoafrički par Šeron i Robert Džordan naišao je na staru zgradu skrivenu u gustoj kišnoj šumi na Palmiri, u kojoj su pronašli isečke iz novina o nestanku para, a zatim je samo nekoliko dana kasnije gospođa Džordan pronašla veliki metalni kontejner, zatvoren debelom žicom, dok je šetala plažom.

U kontejneru je bio kostur Eleonor Grejem, koja je bila pretučena na smrt, a njeno telo spaljeno i raskomadano. Voker, koji je već služio desetogodišnju kaznu zbog krađe "Morskog vetra", osuđen je za ubistvo gospođe Grejem 1985. Njegova devojka Stefani Sterns oslobođena je zbog nedostatka dokaza.

Voker, koji je odslužio 22 godine zatvora pre smrti u aprilu 2010, kasnije je napisao knjigu u kojoj tvrdi da je Malkolm pucao na njega i Eleonor nakon što ih je pronašao u krevetu zajedno, ubivši je pri tom. Takođe je rekao da je Malkolm poginuo u pucnjavi sledećeg dana. Malkolmovo telo nikada nije pronađeno i kao takvo, njegova smrt nikada nije klasifikovana kao ubistvo.

(MONDO)

Pročitajte i ovo



Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image