Lider republikanaca u američkom Senatu Mič Mekonel doživeo je potres mozga pri padu i moraće da ostane u bolnici nekoliko dana, saopštili su u četvrtak njegovi saradnici. Konzervativni senator, 81-godišnji Mekonel srušio se na večeri u hotelu u Vašingtonu u sredu i prebačen je u bolnicu.
"On će morati da ostane u bolnici nekoliko dana radi posmatranja i lečenja“, rekao je njegov direktor javnih komunikacija, Dejvid Pop.
Američki predsednik, demokrata Džo Bajden, poželeo je Miču Mekonelu "brz oporavak". "Nestrpljivo ga očekujemo u Senatu", dodao je Biden na Twitteru.
Iskusni političar iz države Kentaki, Mekonel je prvi put izabran u Senat 1984. godine, a od 2014. je bio lider republikanaca u Senatu. Iako je bio u savezu sa bivšim predsednikom SAD Donaldom Trampom kada je milijarder bio u Beloj kući, Mekonel se ogradio od invazije Trampovih pristalica koji su 6. januara zauzeli Kapitol jer nisu hteli da priznaju da je izgubio izbore.
(MONDO)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću