Li Šulei, član Političkog biroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine (KPK) i šef Odeljenja za publicitet Centralnog komiteta KPK, prisustvovao je događaju održanom u Pekingu.
Na seminaru, vodeći zvaničnici relevantnih odeljenja, veterani koji su se borili u ratu, i mladi studentski predstavnici osvrnuli su se na mukotrpne borbe kineskog naroda tokom rata, izrazili rešenost da se sete istorije, odaju počast palim herojima, neguju mir i napreduju u pogledu bolje budućnosti i izrazili svoje težnje za mirnim razvojem.
Događaju je prisustvovalo oko 200 ljudi, uključujući strance koji su pružili podršku kineskom narodu u ratu ili njihovim rođacima.
Rat otpora protiv japanske agresije (1931-1945) bio je najduži, najveći i najskuplji rat nacionalnog oslobođenja koji je kineski narod vodio protiv stranih agresora u modernoj istoriji, a to je u stvari bila prva potpuna pobeda koju je kineski narod odneo u svojoj borbi za nacionalno oslobođenje.
Počevši od 2014. godine, Stalni komitet Svekineskog narodnog kongresa odredio je 3. septembar kao Dan pobede kako bi ukazao na značaj uloge Kine u borbi protiv Japana i savezničku pobedu u Drugom svetskom ratu.
Simpozijumom obeležena pobeda protiv japanske agresije i fašizma
Kina je u nedelju održala seminar povodom 78. godišnjice pobede u Kineskom narodno-oslobodilačkom ratu otpora protiv japanske agresije i Svetskom antifašističkom ratu.
Pridruži se MONDO zajednici.
Mondo Tema
Najviše komentara
EU daje do 50.000 evra za IT projekat: Ne treba vam firma, ne morate biti programer! Samo dobra ideja
Kako je papa Franja postao važan glas borbe protiv klimatskih promena? "Nemojmo planetu Zemlju ostavljati kao divljinu"
Nemački poljoprivrednici na ozbiljnim mukama! Za ovaj posao nude platu od 3.000 EUR, ali nema ko da radi