Izraelska vojska (IDF) je na svom "X" nalogu, nekadašnjem "Tviteru", saopštila da je otkrila jedan od najvećih podzemnih tunela koje koristi Hamas, prenosi "Times of Israel". Tunel se nalazi blizu graničnog prelaza Erez.
Tunel je dugačak oko četiri kilometra, najveća dubina je oko 50 metara i dovoljno je prostran da mogu i vozila da prolaze. Tunel ne zalazi u izraelsku teritoriju.
Jedan od šahtova za ulaz koji je otkriven se nalazi na svega oko 400 metara od graničnog prelaza Erez koji se do početka sukoba Izraela i Hamasa koji je počeo u ranim jutarnjim časovima 7. oktobra, omogućavao je kretanje palestinskih civila u Izrael zbog odlaska na posao i iz medicinskih razloga. Izrael je dodao da je koristio u prethodnom periodu naprednu tehnologiju kako bi otkrio sistem podzemnih tunela koje Hamas koristi.
BONUS VIDEO:
(MONDO/A.B.)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja
"Kukanje i plakanje pre utakmice, opet će skretati pažnju sa ovoga": Nedović rekao samo jedno posle derbija