Slušaj vest

Islamska Republika Iran otkrila je svoju podmorsku mornaričku bazu, piše "Skaj Njuz". Baza se navodno nalazi na nepoznatoj lokaciji u Persijskom zalivu.

Veruje se da se baza nalazi na dubini od oko 500 metara. Na društvenim mrežama pojavili su se i snimci baze koje je napravila iranska državna televizija.

Na snimku se vidi veliki podzemni tunel u kom se sa desne strane nalaze složeni manji gliseri. Reč je o novoj verziji glisera klase "Taregh".

Oni mogu da lansiraju krstareće rakete. Bazu su obišli tokom snimanja za državnu televiziju prvi čovek Iranske revolucionarne garde Hosein Salami zajedno sa komandantom Iranske ratne mornarice, kontra-admiralom Alirezom Tangsirijem.

"Uveravamo sve stanovnike Irana da njeni mladi ljudi na morima mogu uvek da se bore protiv velikih i malih neprijatelja. Ogromna količina vojne opreme koju smo videli je samo mali deo moći pomorskih snaga Revolucionarne garde koja je razvijena poslednjih godina", rekao je Salami.

BONUS VIDEO:

"DOŠAO SAM DO FRAPANTNIH SAZNANJA I DOKAZA, SRBIJA ĆE BITI ŠOKIRANA" Otac dečaka kojeg je drug usmrtio sa 37 uboda nožem u Nišu: Kao da sam gledao horor film! Izvor: "DOŠAO SAM DO FRAPANTNIH SAZNANJA I DOKAZA, SRBIJA ĆE BITI ŠOKIRANA" Otac dečaka kojeg je drug usmrtio sa 37 uboda nožem u Nišu: Kao da sam gledao horor film!

(MONDO)