Slušaj vest

Rusija je jutros tokom velikog napada na Ukrajinu, pogodila civilni infrastrukturni objekat i stambenu zgradu u Harkovu, a zasad je poznato da je pet osoba povređeno, saopštio je gradonačelnik grada Igor Terehov.

Prema rečima Terehova, požar je izbio na mestu udara, prenosi Ukrinform.

"Oštećena je i obližnja stambena zgrada. Iz nje se evakuišu svi stanovnici", dodao je gradonačelnik.

U Harkovu su se jutros čule dve eksplozije tokom uzbune za vazdušni napad.

I u Ternopoljskoj oblasti zabeleženi raketni udari

U Ternopoljskoj oblasti takođe su zabeleženi ruski raketni udari na važno industrijsko postrojenje, izvestio je načelnik Ternopoljske oblasne vojne uprave Vjačeslav Negoda, prenosi Blic pisanje Tanjuga.

"Kao rezultat noćnog neprijateljskog napada u Ternopoljskom regionu, rakete su pogodile važno industrijsko postrojenje. Moguća su ograničenja u snabdevanju gasom. Snage PVO oborile su neprijateljski projektil", navodi se u izveštaju.

On je dodao da nema povređenih i da nadležne službe otklanjaju posledice.

Rusija jutros lansirala krstareće rakete "kalibar" i udarne bespilotne letelice

Rusija je jutros lansirala krstareće rakete "kalibar" iz Crnog mora i udarne bespilotne letelice, a u Ukrajini je proglašena vazdušna uzbuna velikih razmera, izvestilo je Vazduhoplovstvo Oružanih snaga Ukrajine na Telegramu. Ranije je Vazduhoplovstvo saopštilo da je Rusija podigla bombardere Tu-95, prenosi Ukrinform.

BONUS VIDEO: 

04:19
Matić: Šta Ukrajina dobija sem prestanka stradanja? Izvor: Kurir televizija

(Blic/MONDO)