Indijska policija je uhapsila tri osobe osumnjičene za umešanost u prošlonedeljnim bombaškim napadima na železničku mrežu u Bombaju, u kojima je poginulo najmanje 200 ljudi, saopštili su indijski zvaničnici.

Osumnjičeni su muslimani, saopštili su zvaničnici, ističući da su uhapšeni zbog sumnje da su pružali pomoć u napadima na vozove u indijskom finansijskom centru, 11. jula.

"Verujemo da te tri osobe znaju nešto o napadima. Neke od njihovih veza sa odredjenim (terorističkim) mrežama su izašle na videlo", izjavio je Rojtersu anonimni indijski zvaničnik.

On nije rekao kada su i gde hapšenja izvedena, a, prema medijskim izveštajima, osumnjičeni će kasnije u toku dana biti izvedeni pred sud.

Stotine ljudi, uglavnom manjinske muslimane, indijska policija je ispitala o eksplozijama koje su se dogodile u vozovima prve klase, kada je poginulo najmanje 200 ljudi, dok je više od 700 povredjeno, ukazala je britanska agencija.

U zatvoru je zadržano 11 ljudi, dok je većina privedenih oslobodjena.

Zvaničnici ne žele da komentarišu da li su uhapšeni povezani sa nekom od grupa na koje se sumnja da su umešane u napade.

Rojters navodi da se medju nezvaničnim informacijama pojavila vest da je moguće da su napade izveli pripadnici Studentskog islamističkog pokreta Indije (SIMI), grupe koja je 2001. godine zabranjena zbog izazivanja verskih nemira.

Takodje se ne isključuje da je napade izvela islamistička ekstremistička grupa "Laškar-e-Tajaba", pa, čak, i pakistanska vojna obaveštajna agencija, ali je Islamabad odbacio takve tvrdnje.

(Tanjug)