Strahuje se da bi broj žrtava mogao da bude i veći, budući da još nije poznato koliko se tačno ljudi nalazilo u zgradi u trenutku kada se srušila.

U srušenoj zgradi nalazio se tržni centar i pet fabrika odeće u kojoj su zaposlene većinom žene.

Jedan vatrogasac tvrdi da je u zgradi bilo oko 2.000 osoba, prenosi Rojters, a do sada je potvrđen broj od 96 poginulih i više od 700 povređenih.

Vatrogasci i vojska ulažu maksimalne napore da tokom dana izvuku ljude ispod ruševina zgrade Rana Plaza building u Savaru, a televizija je prikazala snimke ošamućenih mladih službenica, koje su vatrogasci izvukli.



Samo prvi sprat zgrade u distriktu Savar, 30 kilometara od Dake, ostao je čitav, a u potrazi za preživelima učestvuju vatrogasci i vojska, dok se na licu mesta nalaze ekipe hitne pomoći.

Zgrade u siromašnom Bangladešu se često ruše, jer većina izvođača ne poštuje bezbednosne i građevinske propise prilikom izgradnje višespratnica.

U istoj oblasti 2005. godine srušila se višespratna fabrika odeće, kada je poginulo više od 70 ljudi, a u novembru prošle godine poginulo je 112 radnika u požaru u jednoj fabrici u predgrađu Dake.

(Tanjug, foto: Beta/ AP Photo/ A.M. Ahad)