Dobrovoljci su probali kolače i pahuljice od genetski modifikovanog pirinča na poljoprivrednom fakultetu u gradu Vuhanu u kampanji koju su pokrenule pristalice takve hrane.

Dve decenije od uvođenja genetski modifikovane hrane na komercijalnim tržištima, ne postoji konsezus da li je ta hrana štetna za ljude.

"Danas genetski modifikovana hrana je sveprisutna. Moja supruga kupuje ulje od modifikovane soje sve vreme, čak i kada je zatrudnela pre mesec dana", rekao je Žu, učesnik testova.

Dobrovoljci iz 20 provincija prijavili su se preko interneta. Slični testovi ukusa su izvođeni od maja u više od 20 gradova, a u njima je učestvovalo više od 1.000 ljudi.

"Test ukusa je najbolji način za popularizovanje genetski modifikovane hrane", rekao je Jan Đanbing, univerzitetski profesor koji se zalaže za korišćenje genetski modifikovane hrane.

Džang Ćifa iz Kineske akademije nauka rekao je da se opiranjem komercijalizaciji genetski modifikovane hrane može propustiti velika prilika i ocenio da su usevi genetski modifikovanih biljaka otporniji na bolesti i parazite, kao i da im je potrebno manje pesticida i vešačkog đubriva.