Samo lično bogatstvo Maa je uvećano na 19,5 milijardi dolara sa prošlogodišnjih 7,1 milijarde dolara, nakon što je njegova kompanija ostvarila rekordnu zaradu od inicijalne javne ponude (IPO) akcija na Njujorškoj berzi u septembru.
Kineski preduzetnik je, takođe, prošlog meseca zauzeo prvu poziciju na listi koju sastavlja kineski izdavač "Hurun", ali na kojoj je cifra njegovog bogatstva znatno viša, odnosno 25 milijardi dolara.
Kompanija Alibaba je osnovana pre 15 godina s kapitalom od 60.000 dolara koje su prikupili Maovi prijatelji, a njena vrednost se sada procenjuje na oko 240 milijardi dolara.
Ma, kao bivši profesor engleskog jezika koji se okrenuo svetu interneta, uspeo je da putem prodaje akcija Alibabe na Njujorškoj berzi prikupi preko 800 miliona dolara.
Kineski multimilijarder Vang Đijanlin, vodeći čovek konglomerata Vanda koji je kupio američki lanac bioskopa AMC, izguran je ove godine sa prve pozicije skliznuvši na četvrto mesto Forbosove liste najbogatijih Kineza.
Izazovna godina za kineski sektor nekretnina, koji je inače glavni izvor Vangovog bogatstva, uzrokovala je pad njegovog bogatstva na 13,2 milijarde dolara sa prošlogodišnjih 14,1 milijarde dolara.
Robin Li - osnivač Baidua, kineske verzije američkog internet pretraživača Gugla - zauzeo je drugu poziciju na listu (sa bogatstvom od 14,7 milijardi dolara), dok je Poni Ma ov Tenson, tvorac najpopularnije kineske aplikacije za slanje poruka WeĆat zauzeo treće mesto (sa bogatstvom od 14,4 milijarde dolara).
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
Kakav debakl Hrvatske u košarci, i to od Bosne! Odlazak na Eurobasket će biti nemoguća misija