Projekat ovog radikalnog umetnika, koji vlastito telo koristi kao medij umetničkog izražavanja, poslednji je u nizu performansa koji predstavljaju spoj novih tehnologija i istraživanja ljudskog tela.

Stelark planira da u uvo na ruci ugradi minijaturni mikrofon, povezan sa internetom koji bi snimao ambijentale zvuke kao i GPS koji bi korisnicima interneta omogućio da prate njegovo kretanje.

"Ljudi sve više postaju internet portali", rekao je umetnik australijskoj televiziji ABC.

"Zamislite da sa tuđim ušima mogu da čujem nekog u Njujorku, zamislite da u istom trenutku mogu da vidim sa očima nekog u Londonu", kazao je Stelark.

"Ideja je da uvo bude sve vreme onlajn", dodao je on.

Sterlak, direktor laboratorije alternativnih anatomija Kertin Univezriteta Zapadne Australije, prethodno je kreirao egzoskelet, ugradio sebi skulpturu u stomak i koristio treću, robotsku ruku za pisanje.

Na ideju da u ruku ugradi uvo, delimično uzgojeno od ćelija, a delimično napravljeno od biopolimera, došao je 1996. godine. Projekat je počeo da se realizuje desetak godina kasnije.

Stelark je poznat i srpskoj publici - dva puta, 2007. godine i 2012. godine gostovao je u Ritopeku, u prostoru "International test Site Z-1", koji je umetnički projekat srpskog umetnika Dragana Ilića.