Tarik Abas je postao član upravnog odbora Arapsko palestinske investicione kompanije (APIC) 2011. godine, a dve godine kasnije, u junu 2013, imao je akcije vrednosti 982.000 dolara u toj kompaniji.

Izraelski list "Harec" detaljno opisuje tu kompaniju, registrovanu na britanskim Devičanskim ostrvima 1994. godine.

Abasova pozicija u APIC-u navodi na pitanje o potencijalnom sukobu interesa, komentarišu strani mediji.

Po međunarodnim propisima, firme poput panamske agencije za posredovanje pri registraciji firmi Mosak Fonseka iz koje su "iscureli" podaci, između ostalog moraju da provere da li su klijenti članovi porodice državnih zvaničnika. One moraju pomno da posmatraju takve osobe kako bi se izbeglo pranje novca, utaja poreza i korupcija.

Analiza procurelih dokumenata pokazuje da je da li je Tarik jedna od takvih osoba i da je netačno zaključeno da on nije sin Mahmuda Abasa.

Časopis "Forin polisi" je u junu 2012. godine objavio priču o imovini braće Abas, Tarikovoj i njegovog starijeg brata Jasera, i povezao njihov finansijski uspeh s političkom pozicijom njihovog oca.

EKIPA IZ MOSAK FONSEKA DAJE OSTAVKE

Nemački advokat i jedan od osnivača panamske firme Mosak Fonseka, Jirgen Mosak, podneo je ostavku u savetodavnom odboru panamske vlade za spoljnu politiku.

Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je u četvrtak da je Mosak ove sedmice podneo ostavku na počasno, neplaćeno mesto u Nacionalnom savetu spoljnih odnosa, neformalnom savetodavnom odboru.

Mosak i njegov partner Ramon Fonseka imali su veliki politički uticaj u Panami pre nego što su iz njihove advokatske firme procureli dosijei.Drugi osnivač kompanije, Ramon Fonseka je do februara bio član kabineta panamskog predsednika Huana Karlosa Varele.