Jilih se nalazi u blizini belgijske granice i tamo se skladišti nuklearni otpad, a centar je u saopštenju naveo da nema indikacija o bilo kakvoj opasnosti, napominjući da je u kontaktu sa bezbednosnim vlastima i nuklearnim kontrolorima.
Navodeći izvore iz odbora za parlamentarnu kontrolu, nemačka medijska grupacija RND objavila je da je Hans Georg Masen, šef nemačke unutrašnje obaveštajne agencije BfV krajem marta rekao odboru da je Abdeslam imao papire o centru, prenosi Rojters.
Prema tom izvoru, Masen je rekao odboru, koji je zadužen za praćenje rada nemačkih obaveštajnih službi, da su u Abdeslamovom stanu nađeni odštampani tekstovi sa interneta i fotografije predsednika Jiliha Volfganga Markarda.
RND navodi da nije jasno da li je Masen preneo to informaciju kancelarki ili ministarstvu unutrašnjih poslova.
Abdeslam, koji je rođen u Belgiji u marokanskoj porodici, uhapsen je 18. marta u Briselu, a četiri dana kasnije dvojica bombaša samoubica su u napadima na aerodoromu i metrou belgijske prestonice usmrtila 32 osobe.
Posle napada u Briselu raste zabrinutost da islamski ekstremisti preusmeravaju pažnju na slabe strane nuklearne industrije.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
Kakav debakl Hrvatske u košarci, i to od Bosne! Odlazak na Eurobasket će biti nemoguća misija