Rešena najveća svetska misterija - otkrivena tajna Bermudskog trougla!?

Svi smo čuli za Bermudski trougao koji nazivaju još i Đavoljim, deo u Atlantskom okeanu između Floride i Bahama u kojoj su u proteklih 300 godina nestali brojni brodovi i vazduhoplovi.

Oko razloga nestanaka razvijeno je više teorija.

U početku, nestanci su pripisivani gusarima, međutim brodovi su nestajali i nakon što je nestao i poslednji pirat s Kariba.

Kao uzrok često se navode i paranormalne pojave poput vanzemaljaca, Atlantiđana, a jedna od češćih teorija je ona o divovskoj lignji koja proždire brodove.

Ova poslednja teorija možda i nije netačna, smatraju japanski naučnici.

Morski biolozi Tsunemi Kubodera i Kiochi Mori snimili su 2005. divovske lignje koje su agresivno napadale njihove mamce.

"U oktobru 2005. godine, japanski naučnici otkrili su zapanjujuće otkriće na obali Tokija, u blizini ostrva Bonin, divovsku lignju dugačku oko 9 metara. Istraživači iz Japanskog nacionalnog muzeja nauke identifikovali su to stvorenje kao Arhoteutis - retku vrsta koja napada mamac ekstremnom silom i nasiljem“, kazao je bermudski istraživač Rob Sajmon, prenosi 100posto.

On smatra da to dokazuje da se nešto slično možda nalazi i u bermudskim vodama.

"Legenda o divovskoj lignji nije legenda - one postoje - neke od njih su duge više od150 metara, ako možete to zamisliti. Ne znamo što se nalazi u dubinama okeana, ovo bi moglo biti divovsko stvorenje posebno za ovaj deo okeana. Možda su njegovi izvori hrane tamo, ne znamo, ali to bi moglo objasniti misteriozni nestanak nekih brodova", smatra on.

Dr. Džef Merilou stručnjak za život podmorja iz Akvarijuma u Vakuveru, objasnio je zašto hobotnica ne bi mogla da nastanjuje takve vode, kao i da je malo verovatno i da se radi o lignji.

"Džinovska hobotnica se javlja samo u severoistočnom Tihom okeanu, vrsta hobotnice koja bi se mogla pojaviti u Bermudskom trougli bila bi vrlo mala vrsta i nalazila bi se blizu obale", rekao je on i dodao da su legende o divovskim beštijama iz mora nastale u vreme kada su ljudi u malim čamcima lovili kitove.

"Najverovatnije to nije bila hobotnica. Jedina vrsta koja bi mogla napasti mali čamac bila bi srodnica hobotnice, džinovksa lignja", zaključuje.

Teorija o krakenu, odnosno džinovskoj lignji koja guta brodove je zanimljiva, međutim ne objašnjava nestanak vazduhpolova u bermudskom području.