Doktor Norman Barvin izgubio je dozvolu za rad 2019. godine nakon što je Koledž lekara i hirurga Disciplinskog komiteta Ontarija otkrio da su mnoge žene veštački oplođene njegovom spermom. Ovo je počelo da se dešava pre 1970-ih, navode mediji.
Čovek je napravio najmanje sedamnaestoro dece, a rekao je i da neki od njegovih bivših pacijenata još uvek ne znaju koji je spermatozoid iskoristio za oplodnju.
Od stotinu dece koja su rođena na Parvinovu intervenciju, bez DNK njihovog biološkog oca, prema agenciji koja zastupa žrtve njih 83 ne zna ko im je biološki otac. Tužba trenutno uključuje čak 226 ljudi, piše BBC.
Predmet grupne tužbe protiv bivšeg lekara overen je u sredu na on-lajn suđenju u Višem sudu u Ontariju, ali sud to rešenje još nije odobrio. Ovo suđenje je zakazano za 1. novembar.
Slučaj grupne tužbe uključuje ukupno 226 bivših pacijenata koji su radili sa Parvinom. Peter Kron, partner u advokatskoj firmi "Neligan", rekao je da je uticaj Parvinovih akcija poražavajući.
Advokat koji zastupa bivšeg lekara, Karen Hamvaj, odbila je da komentariše slučaj.
SAMO JEDAN OD MNOGIH SLUČAJEVA
Davina i David Dikon zatražili su Barvinovu pomoć 1989. godine da začnu. Postali su sumnjičavi nakon što njihova ćerka, Rebeka, nije ličila na njene roditelje. Kada je razvila celijakiju - uprkos tome što niko u porodici nije patio od te bolesti - njeni roditelji su se obratili Barvinu radi uzorka DNK.
Doktor je odbio da sarađuje, ali Diksonovi su uspeli da uporede Rebekinu DNK sa DNK još jednog Barvinovog pacijenta - i našli su odgovarajući par. Sa 25 godina je saznala da joj je Barvin biološki otac.
"Bio sam u šoku. Nešto u meni se promenilo. Zbog toga sam se osećao kao da bi trebalo da se stidim svog postojanja“, rekao je Dikon za Ottava Citizen 2019. godine.
(MONDO)