Napokon - sunce, bašte, sladoled, otvoreni prozori, zvezde, mesečina.... jednom rečju - vrbopuc!

Dole kaputi, jakne i kape, živele haljinice, minići i sandale! Medjutim - kakve haljine, kolika štikla, koje dužine suknja, kakvog kroja pantalone?

Šareno, što šarenije

Vodeći modni kreatori za proleće/leto 2006, predlažu vatromet boja i dezena - od pink i karmin crvene, do zelene i nebo plave.

Cvetni dezeni, životinjske šare, hijeroglifi...

Ali, kao želite da budete potpuno trendi onda je ljubičasta neizbežna. Da, baš ona nijansa ljubičaste koju je propagirala Madona na dodeli MTV nagrada.

Ako spadate u one koji nikako sebe ne mogu da zamisle u šarenim krpicama, a orman vam je kao da ste stalno u žalosti, ni vi nećete biti demode - crna i bela, pojedinačno ili u kombinaciji, sasvim su ok, ali ne i da se mešaju sa ostalim bojama.

Dakle - sve belo da, belo-crno takodje, ali i crna suknja i crvene cipele ne.

Usko da puca, kratko da...

Zvoncare i ravne pantalone odložite za neka druga vremena jer od ovog proleće nastupa doba "frulica".

I farmerke i one za šetnju, kao i one za izlazak, moraju biti uske - od početka do kraja.

Suknja je takodje uska i mala. Zaboravite one šarene "ciganske" u milion boja i karnera, sa perlama i šljokicama, one koje preferira Koštana.

Suknja, ili bolje - suknjica, sada je kratka, plisirana, faltana i fatalna.

I štikla i baletanke

Kada je obuća u pitanju, potpuno se opustite. Dozvoljeno je sve osim prljavih patika i šupljih djonova.

Platforma se ponova vratila na ulice, štikla je poželjnija više nego ikada, ali su i baletanke, patike u jakim bojama, čizmice krpene ili gumene i šarene za kišu, takodje in.

Ono što nikako nije dozvoljeno jeste mini suknja uz visoku petu, trenerka uz čizme, satenske pantalone i patike.

Kaiševi, tašnice, mindjuše i narukvice

Djindjuve su i dalje u trendu. To znači - široki kaiševi, perle do pupka, mindjuše do ramena, milion narukvica...

Tašne su sada tašnice - raznobojne, male, nepraktične, ali tako slatke!

A naočare za sunce bi se pre mogle svrstati pod pojam - maska za lice, jer nikada nisu bile veće.

Haljine, haljine, haljine...

Ono bez čega nikako ne možete ovog proleća jeste haljina.

Gotovo svi modni dizajneri su u svoje prolećne kolekcije ubacili haljine - jedni jednobojne, drugi šarene, ali su sve lepršave i ženstvene.

Mogu se nositi uz štiklu, baletanke, patike, čizme i papuče, kao i pregršt nakita.

(MONDO)