Decembarski broj francuskog izdanja magazina "Vog" (Vogue) posvećen je manekenki Kejt Mos.

U tom broju, štampane su četiri naslovne strane pod imenom "Sklandalozna lepotica".
Objavljeni su intervjui vodećih ličnosti iz sveta mode koji su podržali ovu manekenku. Medju njima je i Fransoa-Anri Pino, čija modna imperija obuhvata marke "Guči" i "Iv Sen Loran".

"Ako uzimate Kejt Mos kao simbol slobode i kršenja pravila, onda budite iskreni. Ne možete da koristite njenu ličnost da biste saopštili tu poruku a da posle budete iznenadjeni kada ona u privatnom životu prekrši pravila", rekao je Pino.
Kejt Mos se proslavila devedesetih godina, kada je njena tanka silueta pokrenula polemike o tome da modna industrija promoviše "heroinski šik". Milionske ugovore sa kompanijama "H&M", "Barberi" i "Šanel", izgubila je nakon što je britanski tabloid "Dejli miror" (Daily Mirror), septembra 2005. godine, objavio fotografije na kojima se vidi kako Kejt i njen partner Pit Doherti navodno ušmrkavaju kokain.

Zato je otišla iz Arizonu, na terapiju u centru za odvikavanje od bolesti zavisnosti. Tamo je ostala nešto više od mesec dana a po izlasku je snimila fotografije za raklamnu kampanju italijanske firme Roberto Kavali.Časopis "Vog" je prošlog leta pozvao manekeneku da bude gostujući urednik u decembarskom broju, i nije povukao predlog ni nakon skandala.

"Mislimo da je bilo veoma važno da je magazin podrži u to vreme", rekao je umetnički direktor "Voga" Fabjen Baron. "Volimo Kejt zato što ona simbolizuje ideju opasnosti. Nismo hteli da je kamenujemo zato što je upala u nevolje."

(Beta/MONDO)