Japanski "Suzuki" objavio je da razvija novi model automobila s petora vrata u A - klasi koji će se proizvoditi u Indiji i prodvati na inostranom tržištu, najpre evropskom.

Koncept modela "A-star", koji će ispunjavati nove evro 5-standarde, imaće aluminijumski benzinski motor od jednog litra, s emisijom ugljen-dioksida nižom od evropskih konkurenata. Prvi put će se pojaviti 9. januara na sajmu automobila u Nju Delhiju.

Auto će se proizvoditi u fabrici indijske filijale "Maruti Suzuki" u Gurgaonu, u blizini indijske prestonice, prenela je agencija DPA.

"Suzuki" je saopštio da će proizvodnja novog modela početi oktobra 2008, s tim što će u decembru iste godine početi obimnija montaža za evropsko tržište, a potom i širenje prodaje na ostalim tržištima.

Predsednik "Suzukija" Osamu Suzuki izjavio je da još nije odlučeno koliko će koštati novi auto.

Sadašnji kapacitet fabrike u Gurgaonu od oko 100.000 vozila godišnje, biće povećan na 300.000 u narednih nekoliko godina.

Jedna varijanta modela "A-star" biće ponudjena indijskom tržištu pod nazivom "spleš".

(Tanjug)