IMATE PRIČU? Javite nam se.

Bufona čeka kazna, odluka 31. maja

Izvor mondo.ba

Iz UEFA su naveli da je slučaj Đanluiđija Bufona otvoren zbog narušavanja opštih principa ponašanja.

Evropska fudbalska federacija (UEFA) saopštila je da je protiv golmana Juventusa Đanluiđija Bufona pokrenut disciplinski postupak zbog vređanja sudije i crvenog kartona u revanš utakmici četvrtfinala Lige šampiona protiv Real Madrida.

Iz UEFA su naveli da je Bufonov slučaj otvoren zbog narušavanja opštih principa ponašanja, ali i crvenog kartona koji mu je sudija dodelio zbog toga što je protestovao.

U utakmici, koja je igrana 11. aprila na "Santjago Bernabeuu", do same završnice utakmice Juventus je imao prednost 3:0, što ga je nakon poraza u Torinu identičnim rezultatom vodilo u produžetke.

No, u zadnjem minutu utakmice sudija Majkl Oliver dosudio je penal za Real, što je izazvalo revolt gostujućih igrača, posebno Bufona.

Kristijano Ronaldo realizovao je penal za konačnih 1:3 i plasman Reala u polufinale.

Disciplinska komisija UEFA odluku o eventualnoj kazni za Bufona donijeće 31. maja.