Sjajna partija žuto-crnih u velikom derbiju nemačkog fudbala.

Izvor: Gulliver/Getty images, Stuart Franklin

Posle tri godine, Bajern je u subotu predao trofej nemačkog Superkupa svom najvećem rivalu Borusiji iz Dortmunda:

DORTMUND - BAJERN 2:0 (0:0).

Izabranici Lusijana Favra osvojili su šesti pehar Superkupa Nemačke trijumfom nad bavarskim timom, koji je ostao na sedam osvojenih trofeja.

Ovo je bio 124. "Der Klasiker" u istoriji, a 33. pobeda Dortmunda. ubedljiviji je Bajern sa 58 trijumfa, uz 33 nerešena ishoda.

Na prepunom "Vestfalenu", domaćin je bio bolji od ekipe Nike Kovača i zasluženo je stigao do pobede pogocima Paka Alkasera i Džejdona Sanča u drugom poluvremenu, a po svemu prikazanom, trijumf "milionera" je mogao da bude i ubedljiviji.

Već u prvom minutu Manuel Nojer je spasio Bajern sjajnom odbranom udarca Marku Rojsu, da bi potom u 15. minutu bespotrebno istrčao 40-ak metara od svog gola i omogućio Paku Alkaseru da šutira prema praznoj mreži... Pored stative.

Nojer je u 20. minutu ponovo sjajno intervenisao nakon nove šanse "milionera" i udarca Rafaela Gereira, a onda su Bavarci preuzeli inicijativu i do odlaska na odmor nekoliko puta zapretili golu ekipe iz Dortmunda.

Međutim, Kinglsi Koman u dva navrata nije uspeo da pogodi mrežu golmana Marvina Hica.
Ali mreža se zatresla početkom nastavka - na drugoj strani.

Loptu je na sredini oduzeo Džejdon Sančo, promešao je potom odbranu minhenskog tima i uputio povratnu loptu, a majstorski, sam ugao, pogodio iskusni Španac Pako Alkaser - 1:0.

Da pehar ostane na "Signal Iduna Parku" pobrinuo se Sančo sjajnim solo prodorom u 69. minutu kada je istrčao kontranapad i rutinski poslao loptu ispod Nojera - 2:0.

Bajern je potom bio veoma nemoćan što je dovelo do popuštanja živaca i nesportskih poteza kod izabranika Nike Kovača.

Poljski napadač Robert Levandovski, koji je u prethodnom Superkupu protiv Ajntrahta (5:0) upisao het-trik, nije se praktično našao ni u jednoj pravoj šansi, da bi sredinom drugog dela žestoko sa dve noge startovao na švajcarskog golmana domaćina.

Grubost i nesportsko ponašanje pokazao je i Jošua Kimih, nagazivši Sanča bez lopte kod aut linije zbog čega je mogao da bude isključen, ali sudija Danijel Zibert mu je malo "progledao kroz prste" i pokazao samo žuti karton.