Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Ljubiša Tumbaković rekao je da je zbog mnogo toga nezadovoljan, uprkos tome što je večeras pobeđena Litvanija.
"Ima mnogo negativnih stvari o kojima ćemo morati veoma ozbiljno da razmislimo. Kako smo sve više zajedno, ne postoje neke stvari koje mogu da tolerišem. Bez obzira na rezultat. Ima propusta koje ekipa sa ozbiljnim ciljevima ne sme sebi da dozvoli", rekao je Tumbaković novinarima posle utakmice u Vilnjusu.
Srbija je pobedila Litvaniju golovima Aleksandra Mitrovića (2:1) i dva kola pre kraja kvalifikacija ostala u igri za plasman na Evropsko prvenstvo.
Sada ima bod manje od drugoplasiranog Portugala, koji je poražen sa 2:1 od Ukrajine.
"Još smo daleko. Taj bod je jako daleko. Čudo od nas zavisi. Moramo da pobeđujemo. Pobeda Ukrajine je bila za očekivati, baš je ozbiljna ekipa. Portugal je takmičarska ekipa, ali kada naiđe na nekog ravnog... Bilo je za očekivati da bude tesan rezultat, znajući Ukrajinu", kazao je Tumbaković.
Selektor srpskog tima je naveo da je bilo nervoze kada je primljen gol od Litvanije.
"Naravno da je bilo. Kod 2:0 je trebalo da privedemo kraju utakmicu. Pala je koncentracija, primili smo gol i celu utakmicu doveli u pitanje. Nije dobro da primamo golove, posebno od slabijih ekipa, da budemo objektivni", rekao je Tumbaković.
On je kazao da u odbrani nedostaje nekoliko igrača poput povređenih Nikole Maksimovića i Matije Nastasića, i da ekipa sa njima može da bude snažnija.
Reprezentacija Srbije će preostale dve kvalifikacione utakmice igrati u novembru u Beogradu protiv Luksemburga i Ukrajine.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću