Belgija od septembra, a Rusija od ove nedelje. To su učesnici Evropskog prvenstva 2020. godine iz kvalifikacione Grupe I.

Pred nekoliko hiljada svojih navijača, Rusi su u derbiju kola savladali Kipar u Nikoziji ubedljivih 5:0 i "overili" plasman na predstojeći EURO.

Dvostruki strelac bio je Denis Čerišev, a upisali su se još Magomed Ozdoev, Aleksandar Golovin i kapiten Artem Dzjuba, koji je postigao svoj osmi gol u osam utakmica tekućih kvalifikacija!

Rusija 1:0, 9. minut Denis Čerišev. Ukrao loptu protivničkom igraču i potom solo-akcijom postigao svoj četvrti gol u tekućim kvalifikacijama.

Holandija je, takođe u gostima, savladala Belorusiju 2:1, a istakao se dvostruki strelac Žoržinjo Vajnaldum. Prvo je pogodio glavom posle odličnog centaršuta Kvinsija Promesa u 32. minutu, zatim i iz fantastičnog šuta sa više od 20 metara iskosa po levoj strani, poslavši loptu u dalji ugao.

Gosti, koji sada ponovo beže Nemačkoj tri boda, ali uz utakmicu više, posle vođstva stečenog u prvom delu, po povratku sa odmora nisu igrali "punim gasom", ali su bez obzira na primljen gol kontrolisali dešavanja na terenu.

"Lale" teoretski nisu obezbedile plasman na Evropsko prvenstvo, ali potrebne su čak dve seznacije da se to ne bi dogodilo - da izgube od Severne Irske, pa od Estonije.

Plasman na završni turnir dosad su obezbedili Belgija, Italija i Rusija.

U duelu iste grupe, Škotska - San Marino, raspucan je bio vezista domaće selekcije i Aston Vile - Džon Mekgin. Upisao je het-trik već do poluvremena, a u nastavku utakmice njegovi saigrači su dopunili mrežu gostiju za konačnih 6:0.

Moraće naši "orlovi" da obrate pažnju na ovu partiju Škota uoči potencijalnog susreta u baražu...

Važnu pobedu ostvarila je selekcija Mađarske, koja je fantastičnim udarcem Mihalija Korhuta sa 30 metara u 10. minutu savladala Azerbejdžan na svom terenu i tako prestigla Slovačku na drugom mestu Grupe E, a primakla se vodećoj Hrvatskoj na bod manje.

S tim da Mađari imaju utakmicu više od pomenutih rivala.

Imali su domaćini sreću ove nedelje u Budimpešti, pošto je selekciji Azerbejdžana u nadoknadi poništen gol za 1:1 zbog diskutabilnog igranja rukom.

REZULTATI:

Grupa C

Belorusija - Holandija 1:2 (0:2)
/Dragun 54 - Vajnaldum 32, 41/

Estonija - Nemačka 20.45

TABELA: Holandija (6 utakmica) 15 bodova, Nemačka (5) 12, Severna Irska (6) 12, Belorusija (7) 4, Estonija (6) 1.

U novembru: Severna Irska - Holandija, Nemačka - Belorusija (16.11), Holandija - Estonija, Nemačka - Severna Irska (19.11).

Grupa E

Mađarska - Azerbejdžan 1:0 (1:0)
/Korhut 10/

Vels - Hrvatska 20.45

TABELA: Hrvatska (6 utakmica) 13 bodova, Mađarska (7) 12, Slovačka (6) 10, Vels (5) 7, Azerbejdžan (6) 1.

U novembru: Azerbejdžan - Vels, Hrvatska - Slovačka (16.11), Vels - Mađarska, Slovačka - Azerbejdžan (19.11).

Grupa G

Slovenija - Austrija 20.45
Poljska - Severna Makedonija 20.45

TABELA: Poljska (7) 16, Austrija (7) 13, Severna Makedonija (7) 11, Slovenija (7) 11, Izrael (7) 8, Letonija (7) 0.

U utorak: Izrael - Letonija. U novembru: Slovenija - Letonija, Izrael - Poljska, Austrija - S. Makedonija (16.11), Poljska - Slovenija, Letonija - Austrija, S. Makedonija - Izrael (19.11).

/Čerišev 9, 90+2, Ozdoev 23, Dzjuba 79, Golovin 89/

TABELA: BELGIJA (8 utakmica) 24 boda, RUSIJA (8) 21, Kipar (8) 10, Škotska (8) 9, Kazahstan (8) 7, San Marino (8) 0.

U novembru: Kipar - Škotska, San Marino - Kazahstan, Rusija - Belgija (16.11), Belgija - Kipar, San Marino - Rusija, Škotska - Kazahstan (19.11).