Dinamo Zagreb jedan je od prvih sa ovih prostora koji je svoje zaposlene obavestio da će zbog pandemije korona virusa morati da "skreše plate", a to je izazvalo buru koja se na kraju završila otpuštanjem trenera Nenada Bjelice i njegovog kompletnog stručnog štaba!

"Modri" nisu želeli neposlušne u timu, i dalje pokušavaju da urazume i svoje fudbalere da pristanu na smanjenje zarade, a u međuvremenu je postalo jasno zašto je Dinamo toliko požurio...

Hrvatski portal "Index" objavio je plate SVIH fudbalera Dinama, a i letimičan pogled na njih dovoljno govori da Zagrepčani imaju najviše novca u Ex-Yu, pa su zbog toga prvobitno mogli i da ponude takve uslove svojim zaposlenima.

Naime, njihove godišnje zarade mogle bi da se podele u tri "platna razreda".

U prvom su oni najskuplji fudbaleri, ujedno i najznačajniji za tim, pa tako najviše novca zarađuju kapiten Arijan Ademi i Izet Hajrović (850 hiljada evra), slede Kevin Teofil-Katerin (840), Mario Gavranović i Dominik Livaković (800), Mislav Oršić i Bruno Petković (750) i Ivo Pinto (700).

Od fudbalera koji zarađuju ogroman novac, a nemaju naročit doprinos timu, vrei izdvojiti i švajcarskog levog beka Fransou Mubanđea koji zarađuje čak 820 hiljada evra godišnje.

U "drugom" platnom razredu su najbolje plaćeni Petar Stojanović, Marin Leovac i Emir Dilaver (500 hiljada evra), Lovro Majer zarađuje 400 hiljada evra, a čak devet fudbalera prima 360 hiljada evra godišnje (Zagorac, Perić, Ivanušec, Moro, Gojak, Kastrati, Kulenović, Atijemven, Kadžior).

Dinamo Zagreb plate fudbalera
MN Press 

Srpski napadač Komnen Andrić, koji je prošle zime stigao na "Maksimir" iz Intera iz Zaprešića, i u međuvremenu je vraćen ovom klubu na pozajmicu, zarađuje 300 hiljada evra godišnje.

U treći platni razred spadaju fudbaleri slabijeg kvaliteta ili mlađi, pa tako najviše dobijaju Antonio Marin (250 hiljada), Marko Gjira i Fran Karačić (240), a još sedam fudbalera po 120 hiljada evra (Horkaš, Milić, Šutalo, Knežević, Krizmanić, Menalo, Ćuže). Najmanje zarađuje fudbaler simpatičnog imena Joško Gvardiol - 50 hiljada evra.

Prostom računicom jasno je da Dinamo samo na plate igrača godišnje izdvaja više od 13 miliona evra, a uprkos dobroj transfer politici - u doba krize to nije održivo.

Zato su i predložili isplatu tek trećine zarade, trećinu u narednih šest meseci, a trećinu da im "oproste".