Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

SPEKTAKL U TORINU ZA FINALE LIGE NACIJA! Francuzi od 0:2 do velikog preokrata - Benzema, Mbape, pa VAR!

Francuska od dva gola zaostatka došla do pobede i finala sa Španijom.

Slavlje Francuske u Ligi nacija Izvor: Profimedia

Za titulu u Ligi nacija boriće se Španija i Francuska! Španci su izbacili šampiona Evrope Italiju, dok su Francuzi na neverovatan način došli do finala.

Savladali su Belgiju posle velikog zaostatka - 3:2 (0:2).

Možda će vas zanimati

Kevin De Brujne je bio dvostruki asistent, a Janik Karasko i Romelu Lukaku su golovima u 37. i 40. minutu matirali UgaLjorisa. Bila je to ogromna prednost i delovalo je da su Belgijanci ti koji će igrati u finalu. Nisu tako mislili puleni Didijea Dešana.

U 62. minutu je KarimBenzema smanjio zaostatak posle asistencije Kilijana Mbapea, da bi sedam minuta kasnije Mbape sa penala doneo izjednačenje i vratio svoj tim u potpunosti u igru (2:2). To je bila najava prave drame.

U 87. minutu je Lukaku postigao gol, krenulo je veliko slavlje, pošto je taj pogodak značio verovatno pobedu. Međutim, tada se uključio VAR. Video snimak je ustanovio da je bio ofsajd i pogodak je poništen.

A, onda je u 90. minutu TeoErnandez savladao Tiba Kurtou i izazvao pravu "eksploziju" na tribinama golom sa ivice kaznenog prostora. To je značilo i da su Francuzi izborili plasman u finale posle velikog preokreta.

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.