Španija je osvojila Evropsko prvenstvo pobedivši Englesku u finalu u Berlinu 2:1 (0:0), a pored strelaca golova Nika Vilijamsa i Mikela Ojarzabala, heroj pobede "crvene furije" je i Dani Olmo. Nije ovoga puta Olmo postigao gol niti asitirao svojim saigračima, ali je u 90. minutu izveo potez iste vrednosti, zbog kog je burno proslavio!

Krenuli su Englezi na sve ili ništa, znali su da nemaju mnogo vremena da bi utakmicu uveli u produžetke, pa su tako probali u 90. minutu posle kornera. U centru pažnje bio je Deklan Rajs koji je glavom pokušao sa 11 metara, i to dva puta, a Dani Olmo je na gol-liniji stajao i uspeo je da skoči i izbaci loptu. Već je bio savladan Simon, međutim nekadašnji igrač Dinama iz Zagreba je još jednom pokazao da je jedan od najboljih na svetu.

Pogledajte još jednom kako je Dani Olmo zaustavio čist gol Engleske i sprečio da meč ode u produžetke, pa su Španci sasvim zasluženo stigli do titule prvaka Evrope: