U toku utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona u Elbasanu, Egnatija - Borac Banjaluka, sa tribina su se čuli skandalozni povici - "Ubij Srbina". Uz te pokliče, albanski navijači skandirali su i "UČK", što je skraćenica na albanskom za terorističku "OVK", takozvanu "Oslobodilačku vojsku Kosova", terorističkom grupom koja je devedesetih vodila oružanu pobunu protiv države i srpskih snaga policije na području Kosova i Metohije.

Borac je pobedio u prvoj utakmici u Banjaluci, prekidanoj zbog skandiranja "Kosovo je Srbija", a u Elbasanu je na poluvremenu rezultat bio 1:1, što odgovara šampionu BiH. Albanci su poveli golom Ibrahimoglua u 17. minutu, posle čega je izjednačio Jovo Lukić u 30. Taj rezultat vodio je Borac u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i praktično mu otvarao vrata ostanka u Evropi i tokom jeseni.

Egnatija je albanski klub osnovan 1932, a prvi put je ušao u prvu ligu u leto 2004. godine. Prošle sezone je prvi put osvojio titulu nacionalnog prvaka.