Fudbaler Crvene zvezde Kings Kangva (25) otišao je u izraelski klub Hapoel Ber Ševa. Centralni vezista napustio je "Marakanu" posle dve godine, tokom kojih nije bio sve vreme u Beogradu, jer je minule zime bio pozajmljen belgijskom Kortrajku. Tada je postalo očigledno da za njega nema mesta u Zvezdi i to je potvrđeno u ovom prelaznom roku. Sa svojim novim timom Zambijac će igrati u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.
Kanva je u Zvezdu došao iz Arsenala iz Tule, odigrao je 56 mečeva u crveno-belom, postigao 12 golova, uz devet asistencija i bio je plaćen ruskom klubu 1,5 miliona evra. Prošle sezone je ostao bez mesta u timu i uloge, jer je u Ligi šampiona odigrao samo sedam minuta protiv Mančester sitija, a u Superligi je od oktobra takođe izgubio ulogu među crveno-belima.
Iako je ovog jula bilo nagađanja da bi Kangva mogao da pređe u Borac iz Banjaluke, to se neće desiti, već će se preseliti u Izrael.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"