Reprezentacija Crne Gore izgubila je u meču protiv Velsa (1:2) u Nikšiću, čime je počela Ligu nacija sa porazima u obe septembarske utakmice. Prethodno je pala i na Islandu, rezultatom 2:0 za domaćina.

U istorijskoj, prvoj utakmici Crne Gore van stadiona u Podgorici, Velšani su doslovno u tri minuta uradili najveći deo posla. Poveli su u prvom, golom Kifera Mura, a onda je u trećem Hari Vilson postavio nedostižnih 2:0.

Kapiten Crne Gore Stevan Jovetić pogodio je prečku za velike distance, Driton Camaj je u 73. minutu smanjio zaostatak domaćih na 1:2 na asistenciju Nikole Krstovića, ali to je bilo sve od Crnogoraca.

U Grupi 4 Lige B Lige nacija, Crnogorci sada zauzimaju poslednje mesto i jedini su bez bodova u konkurenciji Velsa, Turske (po četiri) i Islanda (tri poena). Crnogorci će u sledećem kolu gostovati Turskoj u Samsunu 11. oktobra, a tri dana kasnije gostovaće i Velšanima u Kardifu.