Valensija preti tužbom Vinisijusu Žunioru (24) i "Netfliksu". Objavljen je dokumentarac o karijeri brazilskog fudbalera i zbog jednog dela su besni u španskom klubu. Smatraju da su na potpuno pogrešan način prikazani navijači Valensije i da su etiketirani svi oni kao rasisti u tom filmu.
Zbog svega toga se oglasio klub i zapretio i tužbom. "Zbog nepravde i lažne slike prema navijačima Valensije, mi kao klub podneli smo pisani zahtev producentima dokumentarca zbog svega što se dogodilo na 'Mestalji' i to ne odgovara realnim činjenicama. Istina i poštovanje za naše navijače mora da prevagne. Zadržavamo pravo na akciju pravnim putem u zavisnosti od situacije", navodi se u saopštenju.
Jasno je da Valensija želi javno izvinjenje, kako od Vinisijusa, tako i od "Netfliksa" zbog jednog dela filma. Na utakmici između Reala i Valensije je trpeo rasističke uvrede sa jednog dela tribina i onda je nastao potpuni haos na terenu zbog kog je dobio i crveni karton tada.
"Nije to bio ni prvi, ni drugi, ni treći put. Rasizam je normalan u Primeri. Konkurencija misli da je to normalno. Savez takođe. I protivnici to podstiču. Tako mi je žao. Ovo prvenstvo je nekada pripadalo Ronaldinju, Ronaldu, Kristijanu i Mesiju, a danas pripada rasistima. Prelepa nacija, koja me je dočekala i koju volim, ali koja je pristala da iznese sliku rasističke zemlje u svet. Žao mi je Španaca koji se ne slažu ali danas, u Brazilu, Španije je poznata kao zemlja rasista. I nažalost, nemam odbranu za sve što se dešava svake nedelje. Ali sam jak i ići ću do kraja protiv rasista. Čak i ako je to daleko odavde", napisao je Vinisijus na "Tviteru" tada.
BONUS VIDEO: