Slušaj vest

Kapiten reprezentacije Hrvatske Luka Modrić (40) je posle 13 godina promenio klub, a o kakvoj legendi je reč govori i činjenica da je u novom timu, u Milanu, postao najvažniji igrač. Prema verovanju mnogih čitava ekipa Masimilijana Alegrija zavisi upravo od iskusnog fudbalera. Sličnog verovanja je i bivši igrač Milana Fulvio Kolovati.

Napoli je pobedio Milan u Super kupu, nakon što je na domaćem terenu slavio 2:0, bolan poraz gostiju prokomentarisao je i Kolovati. "Postoji jasna razlika između Napolija i Milana. Milan nije imao šut u okvir gola, imaju ofanzivne probleme, ali i defanzivne, a Alegrijevi komentari su posebno kritički prema odbrani koja je primila šest golova u tri utakmice", naglasio je velike probleme u razgovoru "Salite sulla giostra".

Luka Modrić Foto: EPA/MATTEO CORNER

"Ova ekipa nije karakteristična po takvoj odbrani. Jasno je da je Napoli jači i da možete izgubiti protiv takvog tima, ali uveren sam da će Inter i Napoli igrati za finale, a takođe će Inter i Napoli igrati za Skudeto u ligi. Lako je sada reći, ali tako mislim od početka sezone. Milan može da se bori za prve četiri pozicije, ali je jasno i očigledno da imaju poteškoća", pojasnio je.

Ono što je za Milan najvažnije jeste da u timu zadrži konstantnost Luke Modrića. Tvrdi Kolovati da bi se Milan mogao raspasti u slučaju da nema Modrića. "Ako Milan izgubi Modrića, svi kritični problemi tima će doći do izražaja , ali Napoli je i dalje tu uprkos toliko izostanaka. Istina je da postoji januarski prelazni rok, ali ne mislim da će italijanski timovi uraditi nešto ludo u januaru", rekao je.

Luka Modrić prvi gol za Milan Foto: EPA/MATTEO BAZZI

Nakon što je ustanovio da tim bez Modrića ne bi mogao da funkcioniše, veruje da su promene u ekipi neophodne. "Alegrijevo ponašanje je bilo neprihvatljivo. Možda mu trebaju drugi igrači, napadač, defanzivac. Cilj koji su tražili od njega je da završi među prva četiri tima, verujem da on to može da uradi, ali u napadu moramo da se pojačamo", rekao je bivši fudbaler Milana.

Bonus video: 

01:08:57
Priča za medalju: Igor Duljaj Izvor: MONDO