Fudbalski klub Real iz Madrida saopštio je da Ćabi Alonso više nije trener prvog tima, nakon sporazumnog raskida saradnje koji je usledio nakon poraza od Barselone u finalu Superkupa Španije.
Na zvaničnom sajtu kluba objavljeno je veoma kratko saopštenje, a osim raskida ugovora pominje se da je abi Alonso klupska legenda, da je uvek poštovao vrednosti koje Real Madrid neguje i da u srcima navijača ima posebno mesto. Real Madrid navodi da će uvek biti kuća Ćabija Alonsa, kojem se zahvaljuje na predanom radu uz želje za uspešan nastavak saradnje.
Ipak, jasno je da su i španski klub i nekadašnji vezni fudbaler razočarani što je kraj stigao ovako brzo. Delovalo je da bi Real Madrid i Ćabi Alonso mogli da budu idealan spoj, ali nisu uspeli da izdrže više od polovine sezone. Sada je pred Madriđanima velika odluka o novom šefu struke, dok će Alosno možda i odmah stići na radar Liverpula, koji se muči u drugoj sezoni pod Arneom Slotom.
Alonso je igračku karijeru gradio u Real Sosijedadu, Eibaru, Liverpulu, Real Madridu i Bajern Minhenu, dok je kao trener radio u mlađim kategorijama Real Madrida, rezervnom timu Real Sosijedada, na klupi Bajera iz Leverkuzena i na kraju Madriđana. Real Madrid je predvodio na samo 34 utakmice, nakon što je beležio impresivne rezultate sa nemačkim timom i osvojio sva tri domaća trofeja, uz finale Lige Evrope.
Bonus video:

