Vojvodina je porazom počela sezonu - i to na najbolniji mogući način. Ferencvaroš je golom Jusufa Bamidelea u 86. minutu utišao "Karađorđe" koji je samo desetak sekundi pre toga aplaudirao svojim igračima. Visoki presing, ofanzivna igra i želja da se dođe do pobede na kraju su koštale Vojvodinu i pozitivnog rezultata, pošto je mađarski predstavnik to vešto iskoristio.
"Po mom mišljenju, pričam iz iskustva, od 85. minuta ne sme da bude rizika u igri", rekao je Miroslav Tanjga na konferenciji za medije: "Taj pogrešan poprečan pas (Njegoš Petrović, prim. aut.) nam se osvetio. Mislim da je svako na stadionu hteo pobedu. Tako su hteli i igrači. Par godina nije bilo ovakva atmosfefa, u gradu, ma u celoj zemlji je bila euforija da možemo da ih dobijemo. Verujem i ja danas da možemo. Ali, euforija je to, to je neiskustvo igranja u evropskim utakmicama. Ne treba ići po svaku cenu svaka cena se plaća".
Kako je istakao Tanjga, ne može ni da se priča o "faktoru sreće ili nesreće", nego je problem bio u tome što njegova ekipa nije verovala koliko je trebalo.
"Sve vreme sam govorio da smo mi izjednačene ekipe. Da se malo više verovalo, te lopte bi ušle u mrežu. Napravili smo početničke grešku. To je stvar neiskustva i to je kvalitet Bamidelea koji te situacije rešava vrlo lako. Izgleda jednostavno, ali nije. Pokazao je kvalitet i zato je otišao tamo. Nije bilo ugodno jer smo minut-dva pre toga imali stopostotnu šansu. Imali smo polukontru, dali smo loptu i primili smo gol. To je jedan gol razlike. Pokazali smo da možemo da igramo".
Ocenio je da je neiskustvo "kumovalo" kasnom porazu Vojvodine, ali poručuje da ne može da kritikuje igrače jer su "izgarali". Ipak, svestan je da su pripreme bile prekratke i da je nekim igračima - pre svega novajlijama - nedostajalo još nekoliko dana na priprema.a
Što se tiče trenera Ferencvaroša Balaša Borbeljija, koji je zadovoljniji posle ovog duela u Novom Sadu, naglasio je da je bio nervozan uoči meča: "Nisam zamišljao da će biti ovako. Teško je igrati protiv tima koji je tako organizovan, ništa nije gotovo, moramo da budemo oprezni. Pokazali smo da možemo i bolje od ovoga u prijateljskim utakmica, ali ovo je bila prva zvanična utakmica koja mnogo nosi. Igramo u novom sistemu i možemo bolje od ovoga, hoćemo da igramo bolje", zaključio je on.
Revanš je za sedam dana u Mađarskoj. Ukoliko Vojvodina prođe dalje, igraće protiv Tventea u Ligi Evrope, a ukoliko ispadne - njen naredni rival biće Ajaks u Konferencijskoj ligi.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: