Slušaj vest

Bajern ima novo balkansko čudo od deteta. U pitanju je 15-godišnji Vedad Turbić koji je rođen u Nemačkoj, igra na poziciji klasične "devetke" i dominira u mlađim kategorija, a kako piše "Indeks" ima pravo nastupa za Bosnu i Hercegovinu. 

Selekcija Bosne i Hercegovine je i na ovom Svetskom prvenstvu imala nekoliko reprezentativaca rođenih u Nemačkoj, pa su na spisku bili Dženis Burnić, Sead Kolašinac i Ermedin Demirović, pa se sada pitaju u BIH da li će u Turbić krenuti njihovim stopama.

Odavno je Turbić jedan od najtalentovanijih u svojoj generaciji, a pošto se očekuje skori odlazak Edina Džeka traže "zmajevi" novog prvog špica. Tu su ozbiljni kandidati Ermedin Demirović i Haris Tabaković, ali i Turbić bi bio vrlo pozvan da pojača konkurenciju.

Turbić već igra ua U16 sečekciju Nemačke i recimo protiv Rumunije je dao het-trik. Dobro se služi sa obe noge. već je visok 185 centimetara i pre svega dominira snagom. Ipak ume i da se vrati po loptu pa ga porede sa Harijem Kejnom.

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

00:12
Edin Džeko besan zbog izmene na BiH - Katar Izvor: Arena 2 Premium