Centarhalf Čelsija Rikardo Karvaljo izjednačio je u 69. minutu na 1:1 i tako sprečio fudbalere Mančester Junajteda da sa svojim navijačima proslave odvajanje na šest bodova u odnosu na branioca titule prvaka Engleske.

"Crveni djavoli" poveli su u 29. minutu preko Luja Sahe, potom su propustili dve-tri lepe šanse da iz kontranapada dotuku protivnika, da bi sastav sa Stamford Bridža sredinom drugog dela krunisao terensku inicijativu i daleko aktivniji pristup u tom delu igre.

Posle 14. kola Mančester i dalje vodi sa 35 bodova, Čelsi je sakupio 32, a trećeplasirani Bolton tek 24, što govori da će se pitanje novog prvaka Engleske ove sezone rešavati udvoje. Jasno je da Arsenal i Liverpul nemaju kontinuitet rezultata, a ostale ekipe neophodan kvalitet.

Domaćin je na Old Trafordu imao više od igre u prvih 45 minuta i nagrada je stigla kada je Saha milimetarski tačnim udarcem u donji desni ugao Karla Kudićinija završio akciju Rajana Gigsa i Vejna Runija. Bio je to neodbranjiv šut sa oko 18 metara.

U napadu Čelsija nije funkcionisalo gotovo ništa. Još jednom su razočarala letošnja pojačanja Mihael Balak i Andrej Ševčenko, tako da je Didije Drogba mnogo više pomoći dobio od igrača sredine terena Džeremija i Frenka Lamparda nego od svojih najbližih saradnika.

Menadžer gostiju Žoze Murinjo znao je da nešto mora da promeni, pa je na poluvremenu uveo brzonogog Arjena Robena umesto Džeremija i usput "promešao karte" u taktičkoj postavci.

Drogba je zapretio udarcem glavom, na drugoj strani su Runi, Saha i Kristijano Ronaldo bili opasni u kontrama, ali je Francuzu i Portugalacu nedostajalo spretnosti u izglednim situacijama.

Kao i obično, Čelsi je dočekao svoju priliku iz prekida. Korner sa desne strane izveo je Lampard, Karvaljo je bio najviši u skoku, a Saha je ispred gol linije i Edvina van der Sara očešao loptu glavom i ona se od prečke odbila u mrežu.