Da li je ponedeljak zaista Dan D za FK Partizan i Dragana Đurića?

Danima se najavljuje njegov odlazak sa čelne funkcije u Partizanu, a navodno bi u ponedeljak u ranim popodnevnim časovima trebalo da se on oprosti od fotelje.

Sastanak najužeg rukovodstva Partizana, odnosno Sekretarijata kluba, bio je zakazan za ponedeljak (danas) u 14 časova, ali je prema saznanjima MONDA, pomeren za 14.30 i to ne na stadionu na Topčiderskom brdu, već u Sportskom centru "Teleoptik" u Zemunu ili takozvanom "Zemunelu".

Đurić je nedavno izašao iz pritvora nakon što je položio jemstvo od dva miliona evra.

U pritvoru je bio zbog sumnji da je kao predsednik kompanije "Zekstra" vršio manipulacije prilikom privatizacije Veterinarskog zavoda u Zemunu. Istraga o tom slučaju je u toku.

U Patizanu postoje dve struje. Jedna smatra da Đurić treba da ostane, a druga, pak, veruje da je taj slučaj opterećenje za klub i njegov imidž i da bi zato bilo najbolje da se skloni.

Pod vođstvom Đurića (došao na mesto predsednika Partizana 2008. godine, nasledivši Tomislava Karadžića), crno-beli su uspostavili dominaciju u domaćem fudbalu. Iako Đurić i njegovi saradnici vole da sve zasluge pripisuju sebi za to, jasno je da bez igrača i stručnih štabova ne bi bilo ni uspeha. A mnogima od onih koji su bili na, uvek zahtevnoj, trenerskoj klupi Partizana nije bilo lako, odnosno uprava je često znala da podmeće klipove u točkove.

Dragan Đurić nije održao mnoga obećanja. Partizan odavno nema generalnog sponzora, a navijači mu najviše zameraju na tome što su najbolji igrači rasprodavani, da je klub dobijao novac, ali i da se nije radilo na stvaranju dugoročnijeg i stabilnijeg tima.

Uz to, Partizan je, uprkos tome što je najviše prodavao igrače u Srbiji, i dalje u dugu. U Partizanu tvrde da su sve prodaje bile "planske", ali je činjenica da su pojedini fudbaleri mogli da budu prodati i za mnogo veće iznose.

U petogodišnjem planu razvoja Partizana, koji je Đurić predstavio 2009. godine, bile su i tačke, poput: novi stadion, klupski hotel...