Prvi put je neki tim imao dva gola prednosti protiv debitanta, Red Bul Lajpciga, a kada je Bajern Minhen u takvoj situaciji, retko se dešava da ne osvoji tri boda.

Bavarci su u derbiju prvog dela Bundeslige već posle 25 minuta vodili 2:0 na svojoj Alijanc areni, što su iskoristili za pobedu i odlazak na zimski odmor kao vodeći tim nemačkog prvenstva.

Bajern Minhen - Red Bul Lajpcig 3:0 (3:0).

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka sezone, ne samo u Nemačkoj već i u čitavoj Evropi, moraće da se zadovolji drugim mestom i tri boda manje od četvorostrukog uzastopnog šampiona.

Po svemu sudeći, petostrukog, jer teško da će debitant uspeti da održi korak do kraja, a ostali su daleko, daleko iza na tabeli.

Derbi na Alijanc areni bio je rešen već posle pola sata. Bajern je golovima Tijaga Alkantare u 17. minutu, posle stative Levandovskog i Ćabija Alonsa u 25, posle kontranapada, stigao do velike prednosti. Kada je Emil Forsberg u 30. minutu dobio direktan crveni karton zbog faula sa leđa nad Filipom Lamom u kontri Bajerna, sve je bilo jasno. Do kraja poluvremena novi šamar gostima zadao je Robert Levandovski u 45. minutu iz penala, doduše, prestrogo dosuđenog jer se čini da mađarski golman Peter Gulaši nije imao kontakt sa Daglasom Kostom pre nego što je Brazilac pao.

U drugom poluvremenu, Bajern je rutinski odrađivao posao, a tek u poslednjih desetak minuta ekipa Karla Anćelotija je ponovo dodala gas. Levandovski je imao odličnu šansu, Riberi pogodio prečku, Alkantara se nije najbolje snašao... Mogla je pobeda Bavaraca da bude i ubedljivija, ali je ostalo 3:0.

Herta se pobedom nad poslednjeplasiranim Darmštadom, 2:0 u Berlinu, probila na treće mesto Bundeslige.

Drugi deo sezone u prvenstvu Nemačke počeće 20. januara.