Natho uzalud probušio Oblaka, Slovaci zakomplikovali SVE!

Izvor mondo.rs

Vezista Partizana strelac u porazu Izraela u Sloveniji u jednoj od ključnih utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020.

Nije išlo Izraelu u Sloveniji, nisu uspevali da pronađu prava rešenja, ali je Bibras Natho imao svoje. Fudbaler Partizana bio je strelac za selekciju Izraela, pogodak sa distance koji je probudio njegove saigrače, ali na kraju ni to nije bilo dovoljno da se sa gostovanja u Ljubljani vrate neporaženi.

Teško prvo poluvreme nije donosilo previše uzbuđenja, ali je Slovenija bila bolji tim. Izrael nije uspevao ugrozi domaćina, a Slovenija je preko Benjamina Verbiča stigla do vođstva u smiraj tog dela igre. U toku je bio 43. minut kada je odbrana Izraelaca posustala.

Ipak, vrlo brzo u nastavku Partizanov vezista je doneo izjednačenje svom timu. Igrao se 50. minutu kada je Natho dobio loptu na oko 25 metara, bila je gužva u šesnaestercu, ali je igrač crno-belih rešio da raspali po lopti. Ona je prošla kroz gužvu i potom otišla iza leđa Jana Oblaka.

Potom je Izrael stigao i do potpunog preokreta, pošto je Eran Zahavi postigao gol na asistenciju Munasa Dabura. No, nisu Izraelci imali dovoljno snage da tu prednost i zadrže. Roman Bezjak je samo tri minuta kasnije poravnao na 2:2, da bi potpuni heroj bio Verbič.

Postigao je gol u nadoknadi vremena, čime je Slovenija izbila na drugo mesto kvalifikacione grupe G.

Za to vreme, u Mađarskoj je odigrana još jedna od zanimljivijih utakmica večeri. Slovačka je savladala domaći tim sa 2:1 i time učinila grupu E još uzbudljivijom. Poveli su gosti preko iskusnog Roberta Maka u 40. minutu i tako najavili dobar rezultat protiv sve nezgodnijih Mađara.

Dominik Šobošlaji je odličnu klupsku formu preneo i u dres reprezentacije, pošto je 10 minuta kasnije izjednačio. Napadali su Mađari, jurili drugi gol koji im je bio preko potreban da se učvrste na prvom mestu posle kiksa Hrvatske u Azerbejdžanu, ali nije vredelo.

Već u 56. minutu je Robert Boženik vratio vođstvo Slovačkoj i taj rezultat je ostao na snazi do kraja.

Ovaj trijumf u gostima je za Slovake posebno važan, jer je sada situacija i njima daleko povoljnija. Nalaze se na drugom mestu u grupi, sa bodom manje od Hrvatske i istim brojem bodova kao i Mađarska. Ne treba zaboraviti ni Vels koji sa utakmicom manje ima tačno tri boda manje, pa bi ova grupa mogla da donese još mnoga uzbuđenja do kraja kvalifikacija.