Maestralni Real trajao 45 minuta, usledili su mučenje i strepnja

Real vodio 3:0, ali je na kraju jedva pobedio Levante 3:2 u meču 4. kola Primere. Igrao Luka Jović, videli smo i Edena Azara.

Na ne baš ispunjenom "Santjagu Bernabeu" (60.000 navijača) Real je dočekao Levante i delovalo je da su Madriđani složili kockice. Posle 45. minuta "kraljevski" klub je vodio 3:0 i gost je bio pred katastrofom.

Real je, IPAK, na kraju strepeo za sva tri boda - 3:2 (3:0)!

Karim Benzema je sa svega šest minuta, u 25. i 31, doneo kapitalnu prednost madridskom velikanu. Prvo mu je Karvahal poslao sa desnog krila izvanredan centaršut, a Francuski napadač lepim skokom i trzajem glave poslao loptu u mrežu.

Nije se dugo čekalo da mu šansu "na tacni" pripremi Džejms Rodrigez. Ovaj put je Benzema bio u nezadrživom prodoru kroz sredinu.

Real je do kraja poluvremena postigao još jedan pogodak i zaista je sve delovalo na ubedljiv trijumf domaćina. Žunior Vinisius je pobegao po desnoj strani, ugledao je slobodnog Kazemira u sredini i nakon lepe akcije dvojice Brazilaca na semaforu je ispisano ubedljivih 3:0 za "bele".

Ali…

Problemi su nastupili u drugom poluvremenu. Već u 49. minutu Levante je smanjio vođstvo protivnika. Nedopustivo loše reagovala je odbrana Reala, ostavivši Borhu Majorala da loptu upućenu sa leve strane samo skrene u mrežu.

Drama je nastala u poslednjih 15 minuta, kada je Levante postigao još jedan pogodak i ozbiljno zapretio domaćinu da će da mu "otkine" dva boda. Posle kornera i kratke kombinacije, Kampanja je poslao loptu na "drugu stative", gde se iskrao Gongalo Melero i glavom smanjio na 2:3.

Međutim, Levante nije imao snage i umeća da napravi podvig i stigne 0:3 na "Bernabeu". Ostao je bez bodova, iako je zalaganjem u drugom  delu zaslužio barem jedan.

Eden Azar je dobio priliku u 61. minutu, a Luka Jović u 83.

Real posle četiri odigrane utakmice ima osam bodova, koliko i Atletik Bilbao na trećem mestu. Atletiko Madrid je prvi sa sve tri pobede…