Bajern komplikovao pred Totenhem, gosti se gostili!

Izvor mondo.ba

Bavarski gigant je osvojio tri boda u Paderbornu (2:3) pred gostovanje "pevcima" u Ligi šampiona. Domaćini na PET utakmica nisu osvojili NIJEDAN bod u subotu na terenima Bundeslige.

Izabranici Nika Kovača su u subotu u 6. kolu Bundeslige odigrali tačno onoliko koliko im je bilo potrebno da stignu do pobede u Paderbornu i vrate se na lidersku poziciju na tabeli, iako su bespotrebno zakomplikovali situaciju i strepili do kraja meča.

Najzaslužniji za četvrtu pobjedu Bajerna bio je Filipe Kutinjo, koji je na početku prvog dela asistirao, a na startu drugog poluvremena bio strelac na "Benteler Areni", pokazavši u svojoj drugoj utakmici da će biti veliko pojačanje za bavarsku ekipu.

PADERBORN - BAJERN 2:3 (0:1)

Bavarci su poveli u 15. minutu pogotkom Serža Gnabrija, koji je iskosa pogodio mrežu ispod golmana Janika Huta nakon sjajne dijagonale Filipa Kutinja - 0:1.

Revanširao se Gnabri još lepšom asistencijom Brazilcu na početku drugog poluvremena kada je Kutinju preostalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu - 0:2.

Bio je to drugi gol Kutinja u dresu Bajerna, nakon što je prethodno bio strijelac i u dvoboju sa "jarčevima" iz Kelna.

Domaćin je bio apsolutno podređen do 68. minuta, kada je uspeo da smanji rezultat pogotkom Kaja Pregera, koji je pogodio suprotan ugao Bavaraca - 1:2.

Tada je Bajern ubacio u "višu brzinu" i ponovo se odlijepio na "plus dva" zahvaljujući Robertu Levandovskom, koji je u 79. minutu "lobovao" golmana Huta - 1:3. Bio je to Poljakov jubilarni 10. pogodak ove sezone.

Ipak, uporni domaćin se nije ni tada predao već je u 84. minutu zahvaljujući "bombi" Nigerijca Džamila Kolinsa sa 30 metara opet smanjio, ali više od časnog poraza nije mogao - 2:3.

Pored Bajernove gostujuće pobjede, subotnje mečeve u Njemačkoj su obilježile i SVE ostale pobjede gostujućih ekipa!

Ceo izveštaj naših kolega sa portala Mondo.ba pročitajte ovde.