Novi "šamar" Milanu: Fiorentina se igrala na "San Siru", leti li Đampaolo?

Izvor mondo.ba

Treći uzastopni poraz "rosonera", a već četvrti ove sezone u Seriji A, trenera Marka Đampaola će vrlo verovatno koštati posla.

Milan tone sve dublje!

Posle poraza u gradskom derbiju od Intera (0:2), a posebno nakon neuspeha u Torinu sredinom nedelje (2:1), počele su spekulacije o smeni Marka Đampaola sa klupe "rosonera", na koju bi trebalo da se vrati Đenaro Gatuzo.

Mediji na Apeninima su pred meč protiv Fiorentine pominjali i Lućana Spaletija kao mogućeg Đampaolovog naslednika, ukoliko na rođendan legendarnog vlasnika Silvija Berluskonija, njegov tim ne stigne do pobede.

A, ne samo da nije stigao do bodova, već se propisno obrukao.

MILAN - FIORENTINA 1:3 (0:1)!

"Ljubičasti", koji su igrali u zelenim dresovima, stigli su do ubedljivog trijumfa pogocima Erika Pulgara, Gaestana Kastrovilija i Franka Riberija, a sve što su domaći uspeli da urade u nedelju uveče bio je počasni gol, koji je mladi Rafaela Leao postigao u finišu susreta.

Pomenimo tu i penal koji je Đanluiđi Donaruma kod 0:2 odbranio Federiku Kijezi.

Gosti sa "Artemio Frankija" su poveli iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 14. minutu, kada je posle prodora Riberija i odbrane golmana Milana, srušen Kijeza.

Siguran realizator bio je Pulgar, koji je osmim golom iz kaznenog udarca, bez promašaja, na tom polju najuspešniji "vezista" u tzv. "Ligama petice".

U drugom poluvremenu je trener "rosonera" uveo u igru Radeta Krunića, ali se nekadašnji član Donjeg Srema i Empolija na svom debiju uklopio u sivilo Milana.

Još kad je Mateo Musakio u 53. minutu zbog starta za "zatvor" na Franku Riberiju zaradio direktan crveni karton, bilo je jasno da će tim sa "San Sira" teško uspeti da izbegne poraz.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu i zaradio žuti karton, ali i bio začetnik akcije kod drugog pogotka gostiju u 66. minutu.

Oduzeo je loptu na sredini terena Hakanu Čalkanogluu i prosledio je do Kijeze, čiji je šut odbranio Donaruma, ali je na odbijenu loptu natrčao Gaetano Kastrovili - 0:2.

Tačku na sigurnu pobedu, nakon neiskorišćenog penala Kijeze, stavio je Riberi u 78. minutu - 0:3.

Navijači Milana kasnije su pokazali klasu, kada su u samom finišu utakmice ovacijama pozdravili Riberija, nekada igrača svetske klase, koji se u Italiju preselio nakon rastanka sa Bajernom.

Milan - Fiorentina 1:3
Izvor: Youtube/beIN SPORTS Asia

Nešto ranije u nedelju, Kaljari je remizirao sa Veronom pred svojim navijačima na Sardiniji - 1:1 (1:0) - čime je prekinut njegov niz od tri uzastopne pobede.

Ostrvljani su do prednosti došli pogotkom Žoao Pedra u 29. minutu, ali ih je u drugom poluvremenu skupo koštala greška odbrambenog fudbalera koji se okliznuo i dodao loptu protivničkom beku Davideu Faraoniju, koji nije propustio idealnu šansu.