Šalke bio na VRHU 20 minuta, "jarčevi" ih skinuli u 91!

Izvor mondo.rs

Bolan remi ekipe iz Gelzenkirhena.

Posle četiri uzastopne pobede izabranici Davida Vagnera su u subotu predveče na "Feltins Areni" dočekali Keln i bili na korak da stignu do nova tri boda, kojim bi postali lideri Bundeslige!

Ali, u sudijskoj nadoknadi su primili pogodak čime je pravda zadovoljena, s obzirom na prikazanu partiju "jarčeva" u Gelzenkirhenu.

ŠALKE - KELN 1:1 (0:0).

Povezane vesti

"Kraljevsko-plavi" su većim delom utakmice bili u podređenom položaju i moraju da budu zahvalni prvenstveno golmanu Aleksanderu Nibelu, koji je najmanje tri-četiri puta onemogućio "jarčevima" da stignu do prednosti.

U prvom delu utakmice sedmog kola Bundeslige je sjajno odbranio udarac glavom Kingslija Ehizibuea, potom u nastavku je spasio Šalke nakon kornera i šuta Simona Terodea, da bi u 72. minutu promašaje gostiju kaznio Suat Serdar.

Bastijan Očipka je probio po levoj strani i centrirao, najviše je skočio Salif Sane i na drugoj stativi uočio usamljenog Serdara, koji je sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu - 1:0.

Serdar je u 82. minutu imao priliku da "overi" pobedu Šalkea, međutim, šutirao je iznad prečke sa ivice kaznenog prostora.

Nibel je u 90. minutu ponovo spasio Šalke, odbranivši "zicer" Kelna, ali ništa nije mogao golman domaćih u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je posle kornera, glavom pogodio Jonas Hektor za prvi remi gostiju ove sezone i zlata vredan bod u borbi za opstanak koja ih očekuje.

A tugu u Gelzenkirhenu zbog propuštene prilike.