Celo 6. kolo Bundeslige završeno je bez pobede domaćina (osam poraza i jedan remi), a isto se dogodilo u četiri utakmice subotnjeg programa sedme runde.

Bajer, Bajern, Frajburg i Baderborn nisu iskoristili prednost domaćeg terena, a svakako se u centru pažnje našao prvi poraz šampiona iz Minhena, koji je izgubio od Hofenhajma 1:2.

To, međutim, neće mnogo boleti Bavarce, pošto su i najbliži pratioci ostali bez celog plena.

Lajpcig je odigrao 1:1 u Leverkuzenu, a Frajburg 2:2 kod kuće sa Borusijom Dortmund.

U terminu od 18.30, Šalke je po navici popustio kada je imao priliku da ode na prvo mesto - i to golom u 91. minutu, tako da posle svega Borusija Menhengladbah ima priliku da preuzme vrh tabele pobedom u nedelju od 13.30 nad Augzburgom.

Na "Alijanc Areni" Bajern nikad do ove subote nije izgubio od Hofenhajma, a samo dva puta od 11 međusobnih mečeva klub iz Sinshajma uspeo je da ostane neporažen (2014. 3:3, 2016. 1:1), ali tradicija nije nastavljena zahvaljujući jermenskom fudbaleru Sargisu Adamijanu, dvostrukom strelcu.

Borusija Dortmund je, takođe, kiksnula protiv "mušterije" Frajburga (2:2), iako domaćin i u 17. uzastopnom meču nije uspeo da savlada "milionere".

Bod domaćinu osigurao je autogolom golman "milionera" Roman Birki u 89. minutu!

Na jubileju Tima Vernera, koji je upisao stoti nastup za Lajpcig u Bundesligi, Leverkuzen nije imao previše razumijevanja. Iako su "apotekari" u većem delu utakmice na "Baj Areni" bili u podrđenom položaju, do prednosti je domaćin stigao pogotkom Kevina Folanda u 65. minutu, da bi gosti do remija došli preko Kristijana Nkunkua u 78. minutu.