Ukrajina NE STAJE, Portugal prati! Svetski šampion se NAMUČIO na Islandu

Englezi izgubili u Pragu iako su poveli posle samo pet minuta.

Reprezentacija Srbije nije imala sreće. Ukrajina i Portugal nisu podbacili ovog petka u svojim mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i dodatno su se udaljili od "orlova".

Ukrajinci pobedom nad Litvanijom 2:0, a Portugalci 3:0 protiv Luksemburga. I jedni i drugi igrali su pred svojim navijačima.

To znači da ekipa Andreja Ševčenka sada ima 16 bodova iz šest utakmica, evropski prvaci su na 11 bodova iz pet duela, dok naši fudbaleri imaju sedam bodova iz pet mečeva.

Pobedu Ukrajini doneo je vezista italijanske Atalante, Ruslan Malinovski, koji je bio precizan u 29. i 58. minutu.

Portugalci su izašli u prilično jakom sastavu pred publiku u Lisabonu, sa Kristijanom Ronaldom, Žoaom Feliksom, Bernardom Silvom, Žoaom Mutinjom... Od početka je težište igre bilo postavljeno na polovinu gostiju, a prvi je pogodio Bernardo Silva u 16. minutu, posle odličnog prodora Semeda po desnoj strani.

Iako se činilo da ćemo gledati goleadu, Portugalci su malo popustili gas posle vođstva. Na 2:0 povisio je Ronaldo "tek" u 65. minutu, posle ukradene lopte defanzivcima Luksemburga i potom majstorskog lob udarca. Bio je to njegov 699. gol u karijeri!

Konačnih 3:0 postavio je Gonzalo Guedeš u 89. minutu, uz pomoć jednog od igrača gostiju, kog je pogodila lopta posle njegovog šuta i promenila pravac.

Svetski šampion Francuska namučio se da dođe do pobede na Islandu, ali je uspeo pogotkom Olivijea Žirua iz penala u 66. minutu.

"Trikolori", međutim, dele prvo mesto u svojoj grupi, pošto je i Turska došla do tri boda. I to pogotkom Tosuna u nadoknadi protiv Albanije u Istanbulu za 1:0.

PRVI PORAZ ENGLEZA

Posle četiri vezane pobede dogodio se prvi poraz Engleske u ovim kvalifikacijama.

Iako su gosti poveli u Pragu golom Harija Kejna iz penala već u 5. minutu, posle faula nad Sterlingom, Česi su uspeli da preokrenu i slave 2:1 za poravnanje na prvom mestu tabele.

Jakub Braberc je izjednačio posle kornera u 9. minutu, a pobedu svom timu doneo je Zdenjek Ondrašek u 85. iskoristivši dezorjentaciju engleskih defanzivaca.

U istoj grupi Crna Gora i Bugarska igrale su u Podgorici bez golova.

REZULTATI:

Grupa A

Crna Gora - Bugarska 0:0

Češka - Engleska 2:1 (1:1)
/Brabec 9, Ondrašek 85 - Kejn 5p/

TABELA: Engleska (5 utakmica) 12 bodova, Češka (6) 12, "Kosovo" (5) 8, Crna Gora (6) 3, Bugarska (6) 3.

Ponedeljak (14. oktobar): "Kosovo" - Crna Gora (20.45), Bugarska - Engleska (20.45),

Grupa B

Ukrajina - Litvanija 2:0 (1:0)
/Malinovski 29, Malinovski 58/

Portugal - Luksemburg 3:0 (1:0)
/Silva 16, Ronaldo 66, Guedeš 89/

TABELA: Ukrajina (6 utakmica) 16 bodova, Portugal (5) 11, Srbija (5) 7, Luksemburg (6) 4, Litvanija (6) 1.

Ponedeljak (14. oktobar): Ukrajina - Portugal (20.45), Litvanija - Srbija (20.45).