Superliga KRAJ: Radnički "razbio" Napredak, Javor iz 2 u 1, sigurni Spartak

Završeno je 12. kolo domaćeg prvenstva, a svih pet mečeva koji su "zatvarali" vikend okončani su pobedom domaćih timova.

Radnički Niš je na svom "Čairu" u derbiju juga Srbije ubedljivo savladao Napredak - 4:1. Dvostruki strelac je bio Stefan Mihajlović i on je sada usamljen na vrhu liste strelaca sa devet golova.

Najuzbudljivije je bilo na meču Javora i TSC. Gosti iz Bačke Topole su propustili priliku da zasednu na drugo mesto na tabeli, imali su 2:1 na poluvremenu, ali su Nikola Kuveljić i Miroslav Maričić režirali preokret i trijumf za Ivanjičane.

Spartak je bio siguran protiv slabašne Inđije (3:0), dok je Voždovac upisao treću uzastopnu pobedu u Superligi, savladavši lošu Mačvu (2:0).

Proleter je sve odradio u prvom poluvremenu, pošto su za 12 minuta preokrenuli protiv Radnika i slavili 2:1.

/Haskić 6, Mihajlović 16, 36, Jirka 87 - Kojić 83/

TABELA: Crvena zvezda (-1) 30, Vojvodina 26, Čukarički (-1) 26, TSC Bačka Topola 24, Partizan (-1) 23, Radnički Niš 22, Voždovac 22, Mladost 15, Proleter 15, Spartak 15, Javor 12, Napredak 11, Radnik (-1) 11, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3

20:20

Zanimljiv podatak za kraj druženja

20:11

U Ivanjici su baš oduševljeni pobedom

Zvanični tviter nalog Javora je bio inspirisan preokretom protiv TSC Bačke Topole.

20:03

Statistika 12. kola

Na osam mečeva odigranih u petak i subotu videli smo ukupno 23 pogotka, odnosno 2.88 po meču, a čak sedam utakmica je završeno pobedom domaćina!

Jedino Čukarički nije uspeo da slavi na svom terenu...

19:57

Kako vam se čini tabela?

Evo kako stoje stvari posle nepotpunih 12 kola:

19:54

KRAJ

Završene su sve utakmice u terminu od 18.00, a samim tim je završeno i 12. kolo Superlige Srbije.

Evo svih rezultata upravo okončanih utakmica.

19:52

Dok čekamo kraj...

Ako vam je promaklo, evo kako je Mladost iz Lučana slavila protiv Partizana u prvom meču dana. Jedini strelac je bio Lazar Jovanović.

19:50

87' - GOOOOOL, Zvezda ne igra, ali zvezdaši tresu mreže!

Posle Hajdina i pogotka za Voždovac, sada je Erik Jirka, još jedan pozajmljeni igrač Zvezde, postigao gol za Radnički - Nišlije vode 4:1 protiv Napretka!

19:47

86' - GOOOOOL, Hajdin potvrđuje "kec na krovu"

Stefan Hajdin je strelac za Voždovac koji sada vodi 2:0 protiv Mačve! Šapčani će prvu pobedu u Superligi morati da potraže negde drugde, a Aleksandar Stanisavljević je bio asistent igraču Zvezde na pozajmici u Voždovcu.

19:45

GOOOOOL, Napredak smanjuje na 3:1

Neće biti vremena za Napredak da spasi bod protiv Radničkog, ali bar su se upisali u strelce. To je učinio bivši napadač Partizana, Nemanja Kojić!

19:43

86' - GOOOOOL, preokret u Ivanjici!

Javor vodi 3:2! Vodio je TSC na poluvremenu, ali izgleda da im to neće biti dovoljno. "Džoker" Ivanjičana je Miroslav Maričić, koji je u 71. minutu zamenio Dina Dolmagića, a bilo mu je potrebno samo 15 minuta da donese važan gol svom timu!

19:40

Mnogo golova, još više opomena

Do sada smo videli 14 golova na pet mečeva, ali beležimo i čak 24 žuta kartona! Doduše, nema crvenih kartona večeras...

19:38

Lalatović ne veruje u Radnički...

Nenad Lalatović je u petak izjavio da ne misli da će Radnički iz Niša obezbediti plasman u evropska takmičenja.

Večeras ga bivši klub lepo demantuje...

19:33

74' - GOOOOOL, potvrda u Subotici

Spartak vodi 3:0! Strelac je Nemanja Tekijaški i time Subotičani otklanjaju sve nedoumice oko pitanja pobednika.

Inđija je za to vreme uputila samo dva šuta na celoj utakmici...

19:28

Moraš da šutneš da bi postigao gol

Dva tima koja se još uvek nisu upisala u strelce su Inđija i Mačva, a oni su i jedini timovi koji nijednom nisu uputili udarac u okvir gola protvnika.

Savo Milošević posle poraza u Lučanima

"Ovo je sasvim normalno, ništa ovo nije neobično u našoj situaciji."

19:17

60' - GOOOOOL, četvrti pogodak u Ivanjici!

Kao da smo predosetili pogodak malopre, a Nikola Kuveljić posle asistencije sada upisuje i pogodak za izjednačenje Javora protiv Bačke Topole - 2:2!

Alija Krnić, strelac prvog gola za Javor je napustio igru u 55. minutu, a ušao je Ivan Cvetković.

19:13

Mirno u nastavku

Bar za sada... Još uvek nijedan gol u prvih 10 minuta drugog poluvremena. Nenad Gavrić je ušao u igru Napretka umesto Miljana Vukadinovića, ali teško da će gosti u Nišu moći mnogo da ugroze Radnički.

19:06

Iskusni "zmaj" je u formi

Drugi uzastopni meč na kojem je Marko Dević bio strelac za Voždovac, a znate li zašto se nije radovao kada je tresao mrežu Partizana pre dve nedelje?

19:00

Mihajlović najbolji strelac Superlige

Ovako je izgledala lista strelaca pred početak 12. kola, a Mihajlović je sada za poluvreme protiv Napretka postigao još dva pogotka i nalazi se na koti 9.

18:56

Ako vam je promaklo...

Evo kako je Crvena zvezda juće savladala Rad u poslednjem meču pred put za London i utakmicu protiv Totenhema u Ligi šampiona.

18:52

18:49

Poluvreme...

Au kakvih 45 minuta fudbala! Nismo očekivali da već vidimo 12 golova... Može li nešto slično ovome i u drugom poluvremenu?

18:42

41' - GOOOOOL, TSC ponovo ima prednost

Javor jeste izjednačio, ali TSC sada ima 2:1, jer je na dodavanje Nenada Lukića strelac bio Dejan Milićević.

Upravo je vezista Bačke Topole najavljivao napad na sva tri boda.

18:39

36' - GOOOOOL, Radnički razbija Napredak

Najavljivali smo derbi juga Srbije, ali za sada ga na terenu nismo dobili. Radnički vodi 3:0, a ponovo mrežu trese Stefan Mihajlović. To je drugi gol na meču za najboljeg strelca Superlige!

18:37

36' GOOOOOL, Spartak vodi 2:0!

I ovoga puta je Srećković doneo radost Subotičanima, Inđija baš nema rešenja za njega... Sigurna prednost za domaćina, koji je već morao da izvrši prinudnu izmenu, a Luka Cucin je zamenio Davida Dunđerskog.

18:31

18:31

27' - GOOOOOL, Voždovac vodi "na krovu"

Voždovac je poslednji gol pred odlazak na reprezentativnu pauzu postigao preko Marka Devića, a upravo je bivši reprezentativac Ukrajine sada strelac. Voždovac vodi 1:0 protiv Mačve!

18:25

25' - GOOOOOL, preokret za 6 minuta!

U Novom Sadu smo već videli i treći gol u razmaku od ukupno 12 minuta, a Milan Mirosavljev donosi Proleteru preokret! Sada je 2:1 za domaće, a svi šutevi u okvir gola na ovom meču na kraju su i bili golovi!

18:24

23' - GOOOOOL, još jedno izjednačenje

Ovo stiže u Ivanjici, gde je domaći Javor počeo da "ljulja". Nikola Kuveljić je asistirao Aliji Krniću za 1:1 protiv TSC-a.

18:21

19' - GOOOOOL, izjednačenje u Novom Sadu

Radnik jeste brzo poveo, ali je Proleter još brže uzvratio! Strelac za domaće je bio Brazilac Leandro, tako da je sada rezultat 1:1.

18:19

16' - GOOOOOL, Radnički duplira!

Taman što smo rekli da je u Nišu uvek vruće, temperaturu je sada podigao Stefan Mihajlović za vođstvo Radničkog 2:0! Očajan početak za goste iz Kruševca.

18:17

Vruće na "Čairu"

Već dva žuta kartona su dobili Kruševljani (Miljan Vukadinović i Samuel Baha), a mi znamo i zašto je okršaj Radničkog i Napretka uvek zanimljiv.

"Posebna je draž kad niste Zvezda i Partizan"

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović
18:14

13' - GOOOOOL, tresu se mreže kao od šale

Ovaj je "pao" u Novom Sadu, gde Radnik vodi protiv Proletera. Strelac za goste je Bojan Bajić, na asistenciju Nemanje Tomića.

18:13

11' - GOOOOOL, 0:1 u Ivanjici

TSC Bačka Topola ima priliku da stigne do drugog mesta na tabeli ukoliko slavi, a za sada im ide odlično. U vođstvo ih je doveo Srđan Grabež!

18:09

6' - GOOOOOL, Radnički vodi u Nišu!

Šta mislite ko je strelac? Nije teško pogoditi - Nermin Haskić trese mrežu Napretka!

18:08

Evo i sastava iz Subotice

To smo vam ostali dužni... Za Spartak igraju Dokić, Tekijaški, Milošević, Otašević, Dunđerski, Marčić, Denković, Tufegdžić, Vidaković, Obradović i strelac Srećković.

Gosti iz Inđije nastupaju u sledećem sastavu: Preković, Bosančić, Tomić, Dimitrijević, Dimitrov, ilić, Milosavljev, Rogač, Vidić, Ilić i Čermelj.

18:03

2' - GOOOOOL, Spartak vodi!

Nismo dugo čekali na pogodak, a sreću je navijačima u Subotici doneo Nikola Srećković! Igrao se drugi minut, a bio je to ujedno i prvi udarac na meču. Ne piše se dobro Inđiji...

18:02

Krećemo...

Počelo je svih 5 utakmica Superlige.

18:00

Da li Voždovac nastavlja seriju?

Posle pobeda nad Inđijom i Partizanom, "zmajevi" žele i treći trijumf u nizu. Radomir Koković je izabrao ovaj tim protiv Mačve: Ilić, Cvetković, Hajdin, Mikić, Nišić, Lasickas, Zličić, Stojčev, Nikolić, Dević i Stanisavljević.

Mačva prvu pobedu u sezoni traži u sastavu Puletić, Mijailović, Jovanović, Marić, Ivić, Marinković, Marković, Adamović, Stevanović i Šušnjar.

17:53

Poraz Partizana u Lučanima

"Crno-beli" su želeli da protiv Mladosti ostvare trijumf i u dobrom raspoloženju dočekaju Mančester junajted u Ligi Evrope, ali im je planove pokvario Lazar Jovanović.

Pogledajte izveštaj ovde.

17:48

Šta će biti u Novom Sadu?

Proleter je bez poraza već više od mesec dana, od meča protiv Partizana, a danas igraju u sastavu Petrić, Andrejević, Jovanović, Leandro, Tanasin, Babić, Kovačević, Marjanović, Pejić, Čolović i Mirosavljev.

I Radnik je takođe u podjednako dugačkom nizu bez poraza, a Nenad Vanić je odabrao ovaj tim: Kostić, Stanković, Stojanović, Kričak, Marković, Kostić, Makarić, Mitošević, Bojić, Tomić i Danoski.

17:42

Derbi juga Srbije

Meč Radničkog i Napretka je najzvučniji okršaj u ovom terminu, a evo i sastava timova.

Za Nišlije igraju Petrović, Todorovski, Stefan Đorđević, Ostojić, Sulaka, Lazar Đorđević, Noma, Pantelić, Mihajlović, Jirka i Nermin Haskić.

Predrag Rogan je kod Kruševljana odabrao ovih 11 igrača: Milošević, Pajović, Milovanović, Aksentijević, Baha, Bjeloš, Spremo, Zec, Vukadinović, Kojić i Ivanović.

17:36

Dobrodošli

Preostalih 5 mečeva ovog superligaškog vikenda počinje za dvadesetak minuta, budite sa nama dok pratimo dešavanja u Subotici, Novom Sadu, Beogradu, Ivanjici i Nišu.

• JAVOR IVANJICA: Lazović - Amanović, Dolmagić, Jevremović, Kolaković - Đerić, Piščević, Šetković - Krnić, Mrkaić, Kuveljić
  • TSC BAČKA TOPOLA: Filipović - Antonić, Varga, Ponjević, Skopljak - Grabež, Milićević, Tomanović, Tumbasević - Silađi, Lukić, Jorgić