Bajern iz ponora u prvom minutu, do preokreta, a zatim (K)IKSA!

Izvor mondo.ba

Bavarci stigli i prestigli prednost Augzburga, a onda u poslednjim trenucima meča ostali bez dva boda i liderske pozicije.

Iako su već u prvom minutu imali zaostatak od jednog gola, fudbaleri Bajerna uspeli su kao gosti doći do preokreta protiv Augzburga. Ipak, u sudijskoj nadoknadi vremena izgubili su dva boda, ali i lidersku poziciju koju su imali u tom trenutku.

Augzburg - Bajern Minhen 2:2 (1:1)

Šokantno je počeo meč za Bavarce, jer su domaći praktično u prvom napadu stekli prednost preko Marka Rihtera, ali je Robert Levandovski već u 14. minutu vratio stvari na početak.

Bio je to 12. gol sjajnog Poljaka ove sezone u Bundes ligi. Na osam mečeva!

Na samom početku nastavka viđen je još jedan gol u mreži domaćih, a među strelce upisao se Gnabri. Zanimljivo, talentovani vezista je poslednjih osam golova u dresu Bajerna postigao na gostujućim terenima.

Ipak, tim Nika Kovača nije uspeo da zadrži vođstvo.

Kada se očekivao poslednji zvižduk na meču, domaćin je u drugom minutu nadoknade stigao do velikog boda. Alfred Finbogason "oteo" je Bavarcima lidersku poziciju, koju su mogli preuzeti od Borusije Menhengladbah, koja je poražena od imenjaka iz Dortmunda 0:1, tako da na vrhu Bundeslige vlada opšti haos.