Zvekanov "ZVEKNUO" Vošu, Radnički preokretom do "evropske" pozicije

Vojvodina nije uspela da ostane koliko-toliko u korak sa Crvenom zvezdom, Nišlije nastavljaju da pobeđuju, a Mačva da gubi.

Vojvodina će imati za čime da žali. Ovo je bila njihova prilika da stignu do devete pobede i zadrže četiri boda zaostatka nad liderom iz Ljutice Bogdana, ali se Javor "isprsio" - 2:2.

Vodili su domaći na "Karađorđu" u dva navrata, imali i gol poništen zbog ofsajd pozicije, da bi onda sve njihove nade o pobedi ugasio "džoker" Ivanjičana.

Vanja Zvekanov je u 70. minutu ušao u igru i samo dva minuta kasnije zatresao mrežu Emila Rockova, čime je postavio konačan rezultat. To je ujedno bio i njegov prvi gol u dresu Javora!

Taj kiks novosadske "stare dame" iskoristio je Radnički iz Niša. Oni su na Banjici savladali Rad 2:1 u meču koji je doneo daleko uzbudljivije drugo poluvreme.

"Građevinari" su poveli već u prvom minutu nastavka, ali je ekipa Milorada Kosanovića to shvatila kao pravovremenu opomenu.

Usledila je odlična partija Erika Jirke, fudbalera na pozajmici u Nišu iz Crvene zvezde, koji golom, a onda i asistencijom za Nermina Haskića predvodi Radnički na putu do četvrte pozicije.

Radnički će u najmanju ruku prenoćiti na mestu koje vodi u Ligu Evrope, ali Mačva će još dugo "spavati" na dnu Superlige.

Oni su i u 13. meču u sezoni propustili priliku da stignu do prve pobede, pošto ih je savladala Mladost iz Lučana golom Miloša Šatare - 0:1.

SUPERLIGA, 13. KOLO:

subota

Radnik Surdulica - Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Inđija - Čukarički 13.00
Partizan - Spartak Subotica 16.00 (TV Arenasport 1)
TSC Bačka Topola - Proleter 18.00

odigrano u petak

Napredak - Voždovac 1:1 (0:0)
/Gavrić 83 - Mašović 62/

TABELA: Crvena zvezda (-1) 33, Vojvodina 27, Čukarički (-2) 26, Radnički Niš 25, TSC (-1) 24, Partizan (-2) 23, Voždovac 22, Mladost 18, Proleter (-1) 15, Spartak (-1) 15, Javor 13, Napredak 12, Radnik (-1) 11, Inđija (-1) 7, Rad 7, Mačva 3.

19:56

Kraj - Javor je izdržao!

Vojvodina je želela da koliko-toliko ostane u korak sa Crvenom zvezdom, ali ne vredi, Javor je bio nesavladiv danas!

Izdržali su gosti završni nalet Voše, Pavišić, Piščević i Lazović u samo četiri minuta razmaka dobili žute kartone, ali ostalo je 2:2!

19:51

Ah ta Mačva...

Gotovo je u Šapcu, a Mačva je ponovo razočarala. Mladost nosi bodove u Lučane uz pomoć pogotka Miloša Šatare - 0:1!

19:49

Kraj na Banjici!

Prvi meč je završen, Radnički Niš je slavio 2:1 protiv Rada!

Važna pobeda za Milorada Kosanovića i njegove momke.

19:45

"Građevinari" potpuno stali

Poveli su u 46. minutu, ali od tada nisu pretili golu Nišlija. Nikola Petrović nije imao mnogo posla od tog primljenog pogotka. I dalje je 2:1 za Radnički.

19:43

Voša se muči s Javorom

Na 12 mečeva protiv Javora na svom "Karađorđu", Vojvodina je slavila tek dva puta.

Mogu li u finišu da poboljšaju taj skor?

19:38

Voši poništen gol

Imala je Vojvodina na kratko prednost, ali je zbog ofsajd pozicije njihov pogodak bio poništen.

19:37

80' - GOOOOOL, Radnički stiže do preokreta

Vodio je Rad, poveo praktično dok su Nišlije još bile glavama u svlačionici, ali sada Radnički stiže do 2:1!

Strelac je Nermin Haskić na asistenciju odlično raspoloženog Jirke!

19:34

72' - GOOOOOL, ne da se Javor!

Sjajna utakmica u Novom Sadu do sada, a to potvrđuje i četvrti pogodak na meču. Javor stiže do 2:2 preko "džokera" Vanje Zvekanova!

Samo dva minuta po ulasku u igru postiže gol za Ivanjičane!

Izvor: Mondo

19:31

Pokloni za Zvezdu u Surdulici

"Crveno-beli" su slavili 5:0 protiv Radnika, a ovde možete da vidite sve golove.

19:25

68' - Mačva želi gol!

Promene u timu Šapčana. Đorđe Šušnjar i Nikola Kovačević menjaju Stefana Milosavljevića i Marka Jevtića u kratkom vremenskom intervalu.

Timu Dragana Aničića je taj pogodak preko potreban.

19:21

Mirno na Karađorđu

Drugo poluvreme u Novom Sadu je kasnilo u odnosu na mečeve u Šapcu i Beogradu, a u prvih 15 minuta nastavka gotovo nikakvih dešavanja nije bilo.

Jedino vredno pomena je žuti karton Mladena Devetaka u timu "lala".

19:16

59' - GOOOOOL, Radnički se vraća u igru

Primili su gol u prvom minutu drugog poluvremena, ali na isteku sata igre stižu do 1:1!

Strelac za Radnički je Erik Jirka, pa će sada Rad morati iznova da pokušava da stigne do vođstva.

19:13

Svratio nam je Marko Dević!

Iskusni napadač Voždovca i nekadašnji reprezentativac Ukrajine je bio gost Nikole Jankovića u "Sve u 16" podkastu prošlog ponedeljka.

Taj veoma zanimljiv razgovor ne bi trebalo da propustite!

19:07

Rad voli kad im dođe Radnički

Ostvarili su 14 pobeda protiv Nišlija, od toga 13 na svom terenu! Sada su na putu da to učine još jednom, ali ima još dosta da se igra...

19:02

46' - GOOOOOL, Rad vodi na Banjici!

Odmah posle sudijskog zvižduka - prvi minut nastavka meča i Rad vodi protiv Nišlija! Strelac je Darko Bjedov za važno vođstvo "građevinara"!

19:01

Čukarički gostuje u Inđiji

I to će biti prvi meč nedeljnog programa Superlige. Utakmica počinje od 13.00, a ekipa Čukaričkog će želeti da se posle remija sa Vojvodinom vrati pobedničkom ritmu.

Kosta Aleksić veruje da njegov tim može do trijumfa.

18:57

Kad smo već kod PLS...

Verovatno ste već čuli za skandal o nameštanju utakmice Smederevo 1924 - Kabel u okviru Prve lige Srbije ranije ove sezone.

Fudbalski savez Srbije je DRAKONSKI kaznio oba kluba!

18:55

Malo golova u Prvoj ligi

Danas su odigrana 3 meča u Prvoj ligi Srbije, a viđeno je samo 5 golova...

Budućnost Dobanovci - Žarkovo 0:1 (0:0)
Radnički Pirot - Radnički 1923 1:0 (1:0)
Smederevo 1924 - Dinamo Vranje 2:1 (0:0)

18:52

Nešto za ljubitelje brojeva

Rad i Radnički Niš su se do sada susreli u 41 okršaju, a međusobni skor glasi: 14 pobeda Rada, 14 remija i 13 pobeda Radničkog.

Dakle, Nišlije imaju priliku da izjednače na 14-14-14, a ako slave rezultatom 1:0, onda će gol-razlika njihovih međusobnih duela biti 44:44!

18:48

Poluvreme

18:46

44' - GOOOOOL, Vojvodina 2:1!

Najbolji asistent Superlige se sada upisao u strelce! Petar Bojić je do sada "namestio" čak 5 golova u domaćem prvenstvu, a sada je zatresao mrežu Javora. Njegov drugi gol u sezoni, pogodak u pravom trenutku!

18:42

41' - GOOOOOL, vodi Mladost!

A taman smo vam rekli da su se u timu Mladosti razbudili i odmah ekipa iz Lučana stiže do prednosti! Eliomar Silva je pronašao Miloša Šataru, a ovaj matira golmana Mačve Puletića i to je 1:0 za "plave"!

18:40

Ovako nešto niste videli... Obećavamo!

Nisu baš dešavanja u Srbiji, ali nisu ni daleko. Meč Hajduka i Slaven Belupa obeležio je pogodak Splićana kakav je... pa, teško prepričati.

Uverite se i sami!

18:37

37' - Bude se Lučanci

Bila je to prava mala rafalna paljba Mačve u prvih 25 minuta utakmice. Uputili su nekolicinu udaraca - doduše nisu baš bili precizni - da bi se sad malo trgli u timu Mladosti i oni počeli da napadaju.

18:31

32' - Nišlije konkretnije na Banjici

Nije bilo mnogo dešavanja na meču Rada i Radničkog, ali su gosti iz Niša nešto bolje počeli utakmicu. Imali su dva pokušaja, ali je Dušan Marković oba puta bio siguran.

18:27

Zanimljivo otvaranje kola

Ako vam je promaklo, Napredak i Voždovac su u petak odigrali interesantan meč (1:1) koji je obeležila golčina Alena Mašovića!

Evo kako je to izgledalo.

18:21

19' - GOOOOOL, izjednačenje u Novom Sadu!

Javor stiže do 1:1! Nije dugo trajala prednost Vojvodine, jer je Nikola Petković na dodavanje Miroslava Maričića poravnao rezultat!

18:18

Može li Mačva do pobede?

Još uvek Šapčani nemaju nijednu pobedu u Superligi, a sada su protiv Mladosti ušli otvoreno u meč. Imaju inicijativu, ali i dalje bez golova.

18:10

Zvezda već slavila

U prvom meču dana "crveno-beli" su lako savladali Radnik u Surdulici.

Pogledajte kako je to izgledalo.

18:04

3' Imamo prvi gol!

Timovi tek što su istrčali na teren, a već imamo i prvi pogodak. Ranko Veselinović dovodio Vojvodinu u rano vođstvo protiv Javora!

18:01

Evo i timova u Šapcu

Ovo je startnih 11 u timu Mačve: Puletić - Mijailović, Jovanović, Marić, Pejović - Adamović, Ivić, Jevtić Marinković, Marković - Milosavljević.

Goran Stanić je odabrao ovakav tim Mladosti: Zečević - Leković, Bogdan Milošević, Ivan Milošević, Šatara - Radivojević, Pavlović, Eliomar, Jovanović - Odita, Andrić.